Strona główna Bez kategorii Bąkiewicz: Wprowadzić memorandum imigracyjne, żeby wstrzymać imigrację Ukraińców, która przyniesie taki sam efekt jak na zachodzie Europy

Bąkiewicz: Wprowadzić memorandum imigracyjne, żeby wstrzymać imigrację Ukraińców, która przyniesie taki sam efekt jak na zachodzie Europy

0
Bąkiewicz: Wprowadzić memorandum imigracyjne, żeby wstrzymać imigrację Ukraińców, która przyniesie taki sam efekt jak na zachodzie Europy

W czwartek 20 maja w Oławie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza poświęcona problemowi imigracji z Ukrainy.

– Masowa imigracja ukraińska do Polski jest problemem. Problemem, którego w Polsce jeszcze nikt nie definiuje, ale ten problem pojawia się już i będzie pojawiał się w przyszłych latach. (…) Oława jest znana z tego, że jest ukraińską stolicą Dolnego Śląska. Z punktu widzenia Polaków tutaj mieszkających to nie jest najlepsze nazewnictwo i to nie prorokuje najlepiej na przyszłość. Dlatego się tutaj znajdujemy ponieważ ci mieszkańcy zgłaszają pewne problemy. Problemy związane z tym, że polski przemysł, polska gospodarka, polscy przedsiębiorcy nie rozwijają się w wystarczający sposób, taki, żeby zadowalały polskich pracowników w płacy i wynagrodzeniach.
W wyniku tego wszystkiego następuje podmiana etniczna. Polacy wyjeżdżają zagranicę, tutaj osiedlają się Ukraińcy. Ukraińcy korzystają z pomocy społecznej, mają pewne przywileje, które według nas powinny być zarezerwowane dla obywateli Polski.

– Dlatego tutaj z tego miejsca chcielibyśmy i powiatowi i Policji i miejskiemu ośrodkowi pomocy społecznej zadać kilka pytań i dowiedzieć się jak duża w tej chwili jest pomoc dla Ukraińców, tych którzy tutaj przyjechali za pracą, ale i tych, którzy się tutaj osiedlili. Czy wywołuje to tutaj wewnętrzne konflikty, czy oddziaływuje to na życie Polaków.
– Rozumiejąc, że ten problem będzie narastał chcemy wnioskować, aby zostały wstrzymane wypłaty wszelkiej pomocy socjalnej dla Ukraińców przebywających na terenie Polskiej Rzeczypospolitej oraz tego, żeby wprowadzić memorandum imigracyjne, żeby wstrzymać tą imigrację, która przyniesie taki sam efekt jak na zachodzie Europy.