Strona główna Dewastacje i profanacje Dewastacja kapliczek Kalwarii Pakowskiej

Dewastacja kapliczek Kalwarii Pakowskiej

0
Dewastacja kapliczek Kalwarii Pakowskiej

Na stronie facebookowej Urzędu Miasta Pakość pojawiła się informacja wraz ze zdjęciami o dewastacji kapliczek Kalwarii Pakowskiej. Władze miasta zwróciły się z prośbą o pomoc w znalezieniu sprawców tych dewastacji.

Szanowni Mieszkańcy,
Kilka dni temu nieznany sprawca zniszczył zewnętrzne elewacje kapliczek. Nie możemy pozwolić na to, by nasz cenny zabytek był ciągle dewastowany, a sprawca pozostawał bezkarny. Ze względu na niecenzuralne słowa nie możemy opublikować wszystkich zdjęć zniszczonych kaplic…
W tej sprawie policjanci z komisariatu policji w Pakości prowadzą postępowanie o wykroczenie i kierują apel do osób, które mają wiedzę, kto dokonał uszkodzeń. Prosimy kontaktować się z policjantami pod numerem telefonu 607 213 156.

Finał sprawy

W kolejnym poście na stronie facebookowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja o znalezieniu sprawców dewastacji:

Pakoscy policjanci namierzyli wandali kapliczek
W sprawę zamieszane są dwie osoby nieletnie w wieku 14 lat. Jak ustalili policjanci pomysł nastolatków, by dokonać zniszczeń wynikał z … nudy. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Policjanci z Pakości wyjaśniali ostatnio sprawę uszkodzenia kalwaryjskich kapliczek. Zostały one porysowane i popisane. Działając w celu wykrycia sprawców przez ostatnie dwa tygodnie policjanci ustalali i zbierali informacje, kto może stać za takim wandalizmem. Dwa dni temu poszli tropem za informacją o osobach nieletnich, które mogły mieć związek z uszkodzeniami. Wkrótce potwierdziło się to, że dwoje nastolatków popisało kapliczki. Nieletni zostali przesłuchani w obecności rodziców. Powodem takiego zachowania miała być nuda. Policjanci zebrane materiały kierują do Sądu Rejonowego w Inowrocławiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który przyjrzy się postępowaniu czternastolatków.