Strona główna Dewastacje i profanacje Dewastacja kościoła w Olsztynie. „Naszą odpowiedzią na ten gorszący akt powinna być gorliwa modlitwa”

Dewastacja kościoła w Olsztynie. „Naszą odpowiedzią na ten gorszący akt powinna być gorliwa modlitwa”

0
Dewastacja kościoła w Olsztynie. „Naszą odpowiedzią na ten gorszący akt powinna być gorliwa modlitwa”

Informację o dewastacji do jakiej doszło w kościele Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Olsztynie zamieszczona została na stronie facebookowej parafii której świątynia została zaatakowana. Wraz z informacją o „gorszącym akcie” pojawił się również apel do parafian zachęcających ich do modlitwy i szczególny apel do mężczyzn, aby ci zgłaszali się do Męskiego Plutonu Różańcowego.

Dzisiaj doszło do aktu wandalizmu – na froncie naszej kaplicy zostało wymalowane niezwykle prymitywne hasło, skandowane podczas odbywających się obecnie protestów Strajku Kobiet. Naszą odpowiedzią na ten gorszący akt powinna być przede wszystkim gorliwa modlitwa. Przez cały październik bardzo mocno zachęcamy mężczyzn z naszej parafii do wstąpienia w szeregi Męskiego Plutonu Różańcowego. Zgłosiło się razem z ks. Proboszczem do tej pory 8 panów. Potrzeba jeszcze 12, żeby można było pomodlić się całym Różańcem. To także męska modlitwa. Chrońmy w tej modlitwie naszą Parafię nasze domy, nasze rodziny żony, dzieci i nas samych.

Parafia potrzebuje męskiej modlitwy. To nie apel, ale wezwanie, żeby stanąć w szeregu modlitewnym niezależnie od wieku. Drogie żony, matki i siostry – to też wasze zadanie, by nakłonić waszych mężów, synów i braci do obudzenia w sobie odpowiedzialnosci za Was i Parafię. Jeżeli nie chcesz, by akty wandalizmu, bluźnierstwa, czy innej godzącej w katolicyzm formy przemocy pojawiały się także i u nas na Likusach – dołącz jak najszybciej do Plutonu. Jeżeli nie chcesz, by w Twojej rodzinie wygasła wiara, to teraz jest czas dawania świadectwa – nie można być obojętnym.

Jeszcze mamy gdzie pójść się pomodlić, adorować i wielbić Boga. Jeszcze mamy kapłanów. Jeszcze mamy nadzieję na wyproszenie powrotu do Kościoła naszych marnotrawnych synów. Jeszcze… ale jak długo. Zgłoszenia do Plutonu Różańcowego można dokonać osobiście u ks. Proboszcza, wysyłając wiadomość na fb lub e-mail olsztyn.nmpwspomozycielki@archwarmia.pl