Strona główna Dewastacje i profanacje Dwie agresywne kobiety wtargnęły do kościoła. Jedna z nich miała nóż!

Dwie agresywne kobiety wtargnęły do kościoła. Jedna z nich miała nóż!

0
Dwie agresywne kobiety wtargnęły do kościoła. Jedna z nich miała nóż!

Jak podał portal Niezalezna.pl wieczorem 30 października 2020 r. do kościoła w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej wtargnęły dwie kobiety.

Świadek tego zdarzenie zrelacjonował portalowi całe zajście oraz przesłał film z momentu wyprowadzania kobiet z kościoła.

Panie wtargnęły do kościoła w trakcie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Film rozpoczęto kręcić po wyprowadzeniu ich z kościoła. Pani uderzyła jednego z mężczyzn kilkakrotnie telefonem a pod koniec filmu wyciągnęła nóż.

Jak widać na filmie kobiety zostały wyprowadzone przez kilku wiernych z kościoła. Na to, że są wyprowadzane zareagowały agresją. Jedna z nich zaczęła bić telefonem jednego z wiernych po głowie. Padły również, jeszcze w murach świątyni, wulgarne, obelżywe słowa. Również pod kościołem dwie aktywistki Strajku Kobiet nie szczędziły epitetów w stosunku do tych, którzy je usunęli z kościoła.

Sprawę bada policja. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska powiedziała:
– Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie znieważenia, do którego doszło wczoraj około godziny 20.40 w Gdańsku przy ul. Pegaza na terenie kościoła. Z informacji, które zdobyli policjanci wynika, że dwie kobiety wykrzykiwały niecenzuralne słowa w przedsionku kościoła. Do wnętrza świątyni nie zostały wpuszczone ze względu na postawę wiernych, którzy wychodzili z niej po skończonym nabożeństwie. Przed kościołem kobiety miały znieważać księdza oraz inne osoby. Policjanci zabezpieczyli nagranie z przebiegu tego zdarzenia. Ustalili tożsamość jednej z kobiet, która zostanie przez nich przesłuchana i niewykluczone że usłyszy zarzuty. Tożsamość drugiej jest ustalana przez policjantów.

Źródło: Niezalezna.pl