Strona główna Dewastacje i profanacje Elewacja kościoła i krzyż oblany farbą

Elewacja kościoła i krzyż oblany farbą

0
Elewacja kościoła i krzyż oblany farbą

Kościół parafii pw. Narodzenia NMP na Zagorzynku stał się miejscem ataku ze strony zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych. Elewacja kościoła oraz krzyż zostały ochlapane czerwoną farbą. Pojawiły się również symbole Strajku Kobiet. Ślady dewastacji zostały w większości szybko usunięte. Sprawa nie została zgłoszona na Policję.

Do dewastacji odniósł się ks. Robert Lewandowski, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP na Zagorzynku, który w rozmowie z Faktami Kaliskimi powiedział:

– Kościół powstał wysiłkiem wielu ludzi  i teraz ta nasza wspólna wartość zostaje bestialsko niszczona, to niegodne człowieka, nieważne jakie mamy poglądy, ale wandalizm nie jest i nie powinien nigdy być elementem debaty publicznej czy dyskusji. „Zło dobrem zwyciężaj” i w myśl tych ewangelicznych słów razem z parafianami usunęliśmy farbę ze ściany świątyni, na ile było to możliwe.

28 listopada w ogłoszeniach parafialnych pojawiła się informacja i dewastacji oraz zaplanowanym nabożeństwie ekspiacyjnym:
Po akcie dewastacji elewacji naszego kościoła i profanacji krzyża. Elewacja będzie musiała zostać pomalowana. Krzyż, który tam wisiał obecnie poddany jest czyszczeniu i konserwacji. Za tydzień w I niedzielę adwentu pragnąc wynagrodzić Panu Jezusowi grzechy profanacji i obrażania tego co święte dla nas chrześcijan odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne.

Źródło: Fakty Kaliskie