Strona główna Dewastacje i profanacje „Krzyż zerwany z nagrobka wbity odwrotnie w ziemię”. Dewastacja 24 grobów na Cmentarzu Komunalnym w Pile

„Krzyż zerwany z nagrobka wbity odwrotnie w ziemię”. Dewastacja 24 grobów na Cmentarzu Komunalnym w Pile

0
„Krzyż zerwany z nagrobka wbity odwrotnie w ziemię”. Dewastacja 24 grobów na Cmentarzu Komunalnym w Pile

Po informacji, że na Cmentarzu Komunalnym w Pile doszło do zniszczenia grobów, na miejsce udał się osobiście starosta pilski Eligiusz Komarowski, który osobiście chciał się przekonać o rozmiarach tego wandalizmu. To co zobaczył skomentował na Facebooku zamieszczając kilka zdjęć dokumentujących zniszczenia.

„Krzyż zerwany z nagrobka wbity odwrotnie w ziemię, przynajmniej kilka zniszczonych grobów z których poodrywano krzyże i elementy przedstawiające figury świętych. Część z nich pozostawiono na miejscu. To wszystko wydarzyło się prawdopodobnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin na Cmentarzu Komunalnym w Pile. Wandale? Hieny cmentarne? Czy… ? Dokąd zmierzasz „CZŁOWIEKU” i jakimi „Wartościami” Ty żyjesz??
P.S. W celu weryfikacji otrzymanej informacji udałem się kilka godzin temu osobiście zweryfikować jej prawdziwość. Na miejscu okazało się to co widzicie na zdjęciach. Nie mam jednak pewności czy to wszystko. Sugeruję w najbliższym czasie sprawdźcie groby bliskich.”

Krzyż zerwany z nagrobka wbity odwrotnie w ziemię, przynajmniej kilka zniszczonych grobów z których poodrywano …

Opublikowany przez Eligiusza Komarowskiego Niedziela, 21 czerwca 2020

Policjanci, którzy zostali poinformowani o zdarzeniu w niedzielę przez osoby odwiedzające groby swoich bliskich udali się na miejsce i naliczyli 24 zdewastowane nagrobki. Trwa sprawdzanie monitoringu w celu znalezienia sprawcy bądź sprawców tej dewastacji.

Foto: Facebook/Eligiusz Komarowski