Strona główna Prześladowanie Lewicowa ekstrema pochwala palenie kościołów. Facebook nie reaguje

Lewicowa ekstrema pochwala palenie kościołów. Facebook nie reaguje

0
Lewicowa ekstrema pochwala palenie kościołów. Facebook nie reaguje

Na fanpejdżu Warszawska Federacja Anarchistyczna został udostępniony link do artykułu o spaleniu kościoła w Morinville w Kanadzie. Artykuł został przez lewicową ekstremę opatrzony cytatem „Jedyny kościół który oświeca to ten, który płonie.”

Powyższy cytat przypisywany jest Buenaventurze Durruti, anarchiście który zginął w 1936 roku podczas wojny domowej w Hiszpanii.

Za czasów rządów republiki, jeszcze zanim nastąpił wybuch wojny domowej, dochodziło do licznych podpaleń kościołów, a władze republiki nie ścigały przestępców. Przypomnijmy, że podczas samej wojny domowej w Hiszpanii wymordowano 6788 osób spośród duchowieństwa katolickiego, w tym 13 biskupów. Dokonywały tego m.in. bojówki anarchistyczne uzbrojone przez rząd republikański.

Widać więc, że dla współczesnych bandytów wzorami godnymi naśladowania są bandyci, którzy dokonywali podpaleń kościołów i mordów na duchowieństwie w Hiszpanii. Dla skrajnej lewicy ci bandyci, mordercy to bohaterowie.

Ale teraz, wracając do samego wpisu i reakcji na ten wpis administracji Facebooka, która po kilku godzinach od ukazania się tego wpisu… nie usunęła go. Wyobraźmy teraz sobie, że ukazuje się na Facebooku podobny wpis, ale na zdjęciu jest płonąca synagoga i do tego podpis: „Jedyna synagoga która oświeca to ta, która płonie.” Czy taki post miałby szansę uchować się długo na Facebooku? Pytanie retoryczne…