Strona główna Deprawacja i demoralizacja Mężczyzna wszedł do zakrystii i próbował założyć sutannę, aby odprawiać Mszę

Mężczyzna wszedł do zakrystii i próbował założyć sutannę, aby odprawiać Mszę

0
Mężczyzna wszedł do zakrystii i próbował założyć sutannę, aby odprawiać Mszę

Policjanci z Olsztynka zatrzymali poszukiwanego 50-latka z Pruszkowa. Mężczyzna, pomimo że nie jest księdzem postanowił odprawić mszę w jednym z kościołów na terenie powiatu olsztyńskiego. Gdy zostało mu to uniemożliwione zaczął być agresywny wobec siostry zakonnej.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 50-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

30 sierpnia 2020 r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku interweniowali w jednym z kościołów na terenie powiatu. Z relacji zgłaszającej siostry zakonnej wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wszedł na zakrystię przed rozpoczęciem mszy, próbował założyć sutannę i odprawić nabożeństwo, pomimo że nie jest księdzem. Gdy zgłaszająca zakonnica zwróciła mu uwagę, mężczyzna stał się wobec niej agresywny. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, który wylegitymował sprawcę interwencji. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Pruszkowa.

Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie celem odbycia kary 181 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Mężczyzna został zatrzymany i dziś prawdopodobnie trafi do aresztu, w którym zamiast sutanny wręczone zostanie mu więzienne ubranie.

Źródło: Policja Olsztyn