Strona główna Dewastacje i profanacje Najpierw ktoś namalował symbol Strajku Kobiet, potem zdewastował kapliczkę

Najpierw ktoś namalował symbol Strajku Kobiet, potem zdewastował kapliczkę

0
Najpierw ktoś namalował symbol Strajku Kobiet, potem zdewastował kapliczkę

Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcia i informację o dewastacji kapliczki:

Kilka dni temu w miejscowości Brochów-Kolonia nieznani sprawcy dokonali zniszczenia przydrożnej kapliczki, zbudowanej w 1996 r. Została m.in. potłuczona figura Matki Bożej. Ta dewastacja to przejaw barbarzyństwa i jawnej nietolerancji wobec uczuć religijnych, jak i brak szacunku wobec wyznawanych wartości przez wszystkich chrześcijan. Jak mawiał św. Jan Paweł II wolność religijna jest darem dla wszystkich, ponieważ stanowi podstawową gwarancję wszelkich innych form wolności.

W tym wyjątkowym okresie Bożego Narodzenia polecamy Bogu wszelkich nieprzyjaciół oraz modlimy się o nabycie przez nich szacunku i tolerancji wobec wiary.

Tymczasem pod koniec listopada w tym samym miejscu, kiedy figura Matki Bożej była nienaruszona i znajdowała się w kapliczce, ktoś na kapliczce namalował czerwoną farbą „piorun”, czyli symbol Strajku Kobiet.

Czyżby dewastacja była wyrazem złości tego, który namalował „piorun”, że symbol Strajku Kobiet został szybko usunięty z kapliczki?