Strona główna Lewica „Obrońcy Konstytucji” spędzają na swoje wiece młodzież i dzieci ze szkół i przedszkoli. Jest reakcja MEN!

„Obrońcy Konstytucji” spędzają na swoje wiece młodzież i dzieci ze szkół i przedszkoli. Jest reakcja MEN!

0
„Obrońcy Konstytucji” spędzają na swoje wiece młodzież i dzieci ze szkół i przedszkoli. Jest reakcja MEN!

W ten sposób „obrońcy demokracji”, „obrońcy Konstytucji” poprawiają frekwencję na swoich wiecach, na które jak widać na filmach, zamieszczonych w sieci przez samych „obrońców demokracji”, frekwencja jest marna.

Ta polityczna i zideologizowana impreza (towarzyszy jej sześciokolorowa symbolika w napisie „konstytucja”), chociaż sami organizatorzy „Tour de Konstytucja” piszą, że jest to impreza apolityczna, nie budzi większego zainteresowania wśród mieszkańców miast do których zjeżdża „Tour de Konstytucja”. Dlatego obecność kilkorga dzieci z przedszkola i uczniów szkoły, w liczbie jednej klasy – którzy zostali przyprowadzeni przez swoich opiekunów i nauczycieli – zwiększa stan uczestników zgromadzenia wielokrotnie. Podczas zgromadzenia „Tour de Konstytucja” w Dobczycach, organizatorzy ciesząc się, że wreszcie mają jakąś widownię, wołali do dzieci:
Brawo! Uznanie dla pań, że się naraziły! Odważyły się! cudowne dzieci, nadzieja naszego kraju. Jak by w domu pytali skąd to macie, to powiedzcie, że to od konstytucji.

Spędzone dzieci ze szkoły podstawowej, które później m.in. pozowały do wspólnych zdjęć z organizatorami „Tour de Konstytucja”

Gorzej tylko, że – jak podał portal wPolityce.pl, który nagłośnił tę bulwersującą sprawę – w trakcie „wykładu” dzieci usłyszały, że walka z „turystyką aborcyjną” jest niezgodna z konstytucją:
Ścigamy za wszystko. Był tutaj przykład aborcji. Jedziecie do Czech, a my jako prokuratura zatrzymujemy was na granicy, bo takie jest rozporządzenie. Cóż z tego, że jest ono niezgodne z konstytucją – mówił krakowski prokurator Bolesław Laszczak wprost do dzieci ze szkoły podstawowej.

Akcją zachwycił się Zbigniew Hołdys, który na Facebooku pochwalił spędzanie młodzieży na ten polityczny wiec:
Dziś rano w #Dobczyce nauczycielki przyprowadziły całe klasy uczniów – byli zachwyceni! Konkursy, nagrody, pamiątkowe egzemplarze Konstytucji, ważne rozmowy! Może i Wy coś w tym stylu? Dla dobra Polski!

Portal wPolityce zwrócił się w tej bulwersującej sprawie do Ministra Edukacji i Nauki. Prof. Przemysław Czarnek wypowiedział się w sposób zdecydowany:
– To jest skandal. Natychmiast zainterweniuję. To obrzydliwy skandal, który będę wyjaśniał. Użyję wszystkich narzędzi, które ma do swojej dyspozycji minister edukacji i nauki. Kurator oświaty natychmiast będzie podejmował czynności w tej sprawie.

Ale nie tylko kroki w celu wyjaśnienia mogą zostać podjęte wobec tych, którzy doprowadzili do takiej sytuacji. MEN rozważa również podjęcie kroków dyscyplinarnych wobec tych „którzy doprowadzili do tej indoktrynacji’:
– To jest absolutny skandal, który będziemy rozważać również w kategoriach postępowania dyscyplinarnego wobec tych, którzy doprowadzili do tej indoktrynacji dzieci i młodzieży, które zostały użyte w celach politycznych. Co do tego nie mam wątpliwości.

Źródło: wPolityce.pl
Zdjęcie główne: screen