Strona główna Dewastacje i profanacje W Halloween obrzucili jajkami kościół. Wcześniej sprofanowali pomnik Jana Pawła II. Staną przed sądem

W Halloween obrzucili jajkami kościół. Wcześniej sprofanowali pomnik Jana Pawła II. Staną przed sądem

0
W Halloween obrzucili jajkami kościół. Wcześniej sprofanowali pomnik Jana Pawła II. Staną przed sądem

31 października w Halloween w Krobi doszło do obrzucenia jajami kościoła,  wikariatu, probostwa i… toalet. Kilka dni wcześniej doszło do profanacji pomnika Jana Pawła II. Policja ustaliła, że sprawcami są osoby nieletnie. Sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Część młodych osób biorących udział w tym zdarzeniu, zarówno czynnie jak i biernie, czyli jako obserwatorzy, zgłosiło się do księdza proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja w Krobi. Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronach parafii w ogłoszeniach na niedzielę 8 listopada:

Dzisiaj w łączności z Mszami św. modlitwy ekspiacyjne za sprofanowanie pomnika św. Jana Pawła II oraz naszej świątyni.
W tygodniu zgłosiła się część osób (nieletnich), którzy się tego dopuścili lub będąc razem, swoją postawą to akceptowali. Wraz z rodzicami przekazali słowa przeprosin, złożyli przed ołtarzem bukiet kwiatów jako zadośćuczynienie Panu Bogu (ze stosownym napisem) oraz z własnej inicjatywy podjęli publiczną pracę w parku jako wynagrodzenie za to co się niestety wydarzyło.
Proboszcz nie nagłaśniał sprawy profanacji pomnika Jana Pawła II sądząc, że to będzie pojedynczy incydent. Dopiero po wydarzeniach jakie miały miejsce w Halloween uznał, że należy również i tą sprawę upublicznić.
Sprawców obrzucenia kościoła jajkami udało się ustalić dzięki nagraniom z monitoringu.