Strona główna Prześladowanie Państwo laickie rozprawia się z katolikami. We Francji aresztowano dwóch księży za nieprzestrzeganie obostrzeń

Państwo laickie rozprawia się z katolikami. We Francji aresztowano dwóch księży za nieprzestrzeganie obostrzeń

0
Państwo laickie rozprawia się z katolikami. We Francji aresztowano dwóch księży za nieprzestrzeganie obostrzeń

Również we Francji kwitnie donosicielstwo w związku z obostrzeniami. „Przerażony” paryżanin doniósł dziennikowi Le Parisien, że 3 kwietnia w kościele pod wezwaniem św. Eugeniusza i św. Cecylii w Paryżu doszło do złamania obostrzeń.

Dziennik zamieścił film, który otrzymał od „przerażonego” uczestnika, który relacjonował że w kościele były tłumy ludzi, nie zachowywano żadnych ograniczeń, a wiele osób w tym księża, byli bez masek. Po nagłośnieniu tego zdarzenia przez media do akcji wkroczyły władze.

W czwartek rano doszło do zatrzymania dwóch duszpasterzy – księdza który odprawiał Mszę 3 października ww. kościele oraz wikariusza. W związku z udziałem wielu wiernych prokuratura stawia „podejrzanym” zarzut narażenia życia innych osób w związku z odprawianiem Mszy św. bez maski, a także udzielania wiernym Komunii do ust. We Francji obowiązek noszenia maski mają wszystkie osoby powyżej 11. roku życia. W godzinach popołudniowych po przesłuchaniu obaj duszpasterze zostali zwolnieni.

Jak donosi portal 20 minutes nie tylko w kościele doszło do złamania obostrzeń. Dziennik zwraca uwagę, że Mszę bez maski odprawiał Arcybiskup Paryża Michel Aupetit. W artykule pojawiają się informacje o złamaniu obostrzeń również w innych kościołach.

Źródło: 20minutes.fr