Strona główna Dewastacje i profanacje Profanacja na aukcji na rzecz WOŚP. Allegro nie reagowało na zgłoszenia o obrazę uczuć religijnych

Profanacja na aukcji na rzecz WOŚP. Allegro nie reagowało na zgłoszenia o obrazę uczuć religijnych

0
Profanacja na aukcji na rzecz WOŚP. Allegro nie reagowało na zgłoszenia o obrazę uczuć religijnych

„Matka Boska Kermitowska” – pod takim tytułem trwała na Allegro aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Allegro nie reagowało na zgłoszenia w których wskazywano na obrazę uczuć religijnych.

Informacja przy aukcji nie pozostawiała wątpliwości kto będzie beneficjentem po sprzedaży obrazu – „Kupując, wspierasz cel 29. Finał WOŚP – Finał z głową. Organizacji Charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. O skandalicznej aukcji poinformowała redakcję Do Rzeczy czytelniczka, która od kilku dni wysyłała do Allegro zgłoszenia w sprawie usunięcia aukcji w związku z obrazą uczuć religijnych.

Wspieraj Straż Narodową: https://stopprofanacjom.pl/wspieraj-nas/
PRZEKAŻ 1% KRS 0000406677 > Cel szczegółowy: Straż Narodowa

Obiektem wystawionym na aukcję był obraz przedstawiający Matkę Boską z Kermitem, czyli pacynką z programu Muppet Show, osadzoną na miejscu maleńkiego Jezusa. Przez 4 dni od pierwszego zgłoszenia przez czytelniczkę Do Rzeczy sprawy do Allegro nikt z tej platformy nie reagował na zgłoszenie. Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media aukcja została usunięta.

Źródło: Do Rzeczy
Zdjęcie: Allegro/DoRzeczy.pl