Strona główna Dewastacje i profanacje Profanacja w kościele św. Anny w Warszawie. Antyfaszyści wtargnęli na teren świątyni

Profanacja w kościele św. Anny w Warszawie. Antyfaszyści wtargnęli na teren świątyni

0
Profanacja w kościele św. Anny w Warszawie. Antyfaszyści wtargnęli na teren świątyni

Grupa członków Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i środowisk LGBT wtargnęła do kościoła św. Anny w Warszawie i dokonała jego profanacji.

Grupa profanatorów wtargnęła do kościoła z tęczowymi fagami i flagami OSK oraz czarną parasolką. Następnie profanatorzy zrobili sobie grupowy zdjęcie przy krzyżu po czym pochwalili się swoim barbarzyńskim czynem na Facebooku.

Akt profanacji oburzył środowiska katolickie i narodowe. Prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski na Twitterze oświadczył, że organizacja składa w tej sprawie doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

W związku z kolejnymi aktami barbarzyństwa LGBT, @MWszechpolska składa zawiadomienie do prokuratury. Nie może być przyzwolenia na plugawienie kościołów. Jeśli teraz nie zareagujemy stanowczo, to będziemy ich tylko ośmielali. @jbrudzinski @ZiobroPL: Polacy domagają się reakcji! – napisał prezes Młodzieży Wszechpolskie

Żródło: Media Narodowe