Strona główna Bóg Honor Ojczyna „Prosimy Panie, by współcześni barbarzyńcy nie niszczyli naszych świątyń, cmentarzy i pomników”

„Prosimy Panie, by współcześni barbarzyńcy nie niszczyli naszych świątyń, cmentarzy i pomników”

0
„Prosimy Panie, by współcześni barbarzyńcy nie niszczyli naszych świątyń, cmentarzy i pomników”

Ksiądz Paweł Piotrowski w modlitwie pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego w Warszawie (27 luty 2021 r.):
– Panie Jezu Chryste, nasz Zbawicielu, gromadzisz nas w miejscu drogi krzyżowej Rotmistrza Witolda Pileckiego. A w jego osobie ogarniamy wszystkich Żołnierzy Niezłomnych, którzy dla Boga i wolnej Polski przechodząc przez najokrutniejsze tortury i prześladowania zbrodniarzy hitlerowskich Niemiec i Związku Sowieckiego wytrwali aż do końca. To ich krew męczeńska dała Polsce i Polakom wolność. Panie, daj im chwałę nieśmiertelną w Niebie i na ziemi, Ciebie prosimy…

– Panie Jezu, mordercy Żołnierzy Niezłomnych czynili wszystko co mogli by zniesławiać ich bohaterską walkę o wolną Polskę, by byli, jak to mówili, żołnierzami wyklętymi. Zbawicielu, spraw, aby w wolnej Polsce odnaleziono wszystkich Żołnierzy Niezłomnych, by mieli swoje groby i pomniki. A ich komunistyczni prześladowcy i mordercy zostali wreszcie sprawiedliwie osądzeni. (…)

– Prosimy Panie, by współcześni barbarzyńcy nie niszczyli naszych świątyń, cmentarzy i pomników. Panie Jezu, Ty wiesz, jak wiele trzeba naprawić. Jak wiele sądów wydaje haniebne wyroki. Jak wiele samorządów odbiera ulicom imiona żołnierzy Niezłomnych, a przywraca nazwy komunistycznych sługusów i oprawców. W Warszawie zaś Pałac Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina – nigdy nikt oficjalnie tej nazwy nie zmienił, natomiast pałacowi nadano miano zabytek. Zbawicielu, prosimy, abyśmy nie ustawali w naprawianiu Rzeczypospolitej. (…)

– (…) I prosimy, by we wszystkich we wszystkich rodzinach i szkołach uczono autentycznego patriotyzmu, prawdziwej historii Polski oraz wolności od bolszewickich utopii, Ciebie prosimy…