Strona główna Dewastacje i profanacje Sąd i prokuratura uznały, że „tęczowym” wolno więcej

Sąd i prokuratura uznały, że „tęczowym” wolno więcej

0
Sąd i prokuratura uznały, że „tęczowym” wolno więcej

Bulwersujące orzeczenie sądu w Zakopanem. Sąd oddalił zażalenie na postanowienie prokuratury, która wcześniej umorzyła postępowanie w związku z zawieszeniem flagi środowisk LGBT na krzyżu na Giewoncie.

14 sierpnia ubiegłego roku na krzyżu na Giewoncie zawisła flaga środowisk LGBT. Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Niestety prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie. Fidei Defensor złożyło zażalenie. Jednak prokuratura nie przychyliła się do zażalenia i przekazała sprawę do sądu.

Sąd podjął decyzję, która popiera stanowisko prokuratury. Jak poinformował na Facebooku Fidei Defensor:
W Sądzie Rejonowym w Zakopanem odbyło się dzisiaj posiedzenie w sprawie umorzenia przez prokuraturę postępowania dotyczącego zawieszenia sześciokolorowej flagi na Krzyżu na Giewoncie. Sąd oddalił zażalenie na postanowienie prokuratury. W naszej ocenie jest to przykra i niesprawiedliwa decyzja, która jak widać dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Nie składamy broni. Nadal będziemy bronić Krzyża i walczyć w przypadku wszelkich naruszeń uczuć religijnych KAŻDEGO obywatela. W sprawie zakopiańskiej rozważymy natomiast zwrócenie się do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o wniesienie kasacji dzisiejszego orzeczenia.

Krok 3: Umieść ten kod w dowolnym miejscu strony, w którym ma pojawić się wtyczka.

? W Sądzie Rejonowym w Zakopanem odbyło się dzisiaj posiedzenie w sprawie umorzenia przez prokuraturę postępowania…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor Wtorek, 23 marca 2021

Sędzia Marek Marchalewicz prowadzący sprawę w uzasadnieniu wyjaśniał:
– Niezależnie od tego, wieszanie na oznakach, bądź przedmiotach kultu czegokolwiek jest niestosowne. Jednak nie każde niestosowne zachowanie podlega penalizacji i ukaraniu.