Strona główna Dewastacje i profanacje Satanistyczne napisy na drzwiach kościoła w Goleszowie

Satanistyczne napisy na drzwiach kościoła w Goleszowie

0
Satanistyczne napisy na drzwiach kościoła w Goleszowie

W nocy z 25 na 26 lipca nieznany sprawca, bądź sprawcy zdewastowali drzwi wejściowe kościoła rzymskokatolickiego św. Michała Archanioła w Goleszowie – czytamy na stronie Urzędu Gminy Goleszów.

Sprawca wysprejował na drzwiach świątyni hasła i symbole kojarzące się z kultem satanistycznym. Akt wandalizmu został niezwłocznie zgłoszony organom ścigania, które już prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie mające na celu ustalenie, a następnie pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców.

Do skandalicznego incydentu odniosła się również Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów, stanowczo go potępiając.

 Z ogromnym smutkiem i sporą dawką niezrozumienia dla tego typu działań, przyjęłam informacje o skandalicznym akcie wandalizmu, który miał miejsce z soboty na niedzielę i obejmował wysprejowanie obraźliwymi hasłami i symbolami drzwi kościoła św. Michała Archanioła w Goleszowie. Chciałabym jasno zaznaczyć, iż jako wójt gminy stanowczo potępiam tego typu działania i w miarę możliwości dołożę wszelkich starań, by sprawca lub sprawcy tego działania zostali schwytani i ukarani. Nasza gmina jest przykładem wielokulturowej i wielowyznaniowej społeczności, w której nie ma miejsca na tego typu działania. Sprawa została zgłoszona organom ścigania, zatem zwracam się do Państwa z apelem o przekazywanie Policji wszelkich informacji mogących przyczynić się do ujęcia sprawców – apeluje Wójt Gminy Goleszów.

Źródło i zdjęcie: Goleszow.pl