Strona główna Kościół Tylko 0,1% młodych dało pieniądze na potrzeby kościoła. „Parafia nie może liczyć na młode rodziny”

Tylko 0,1% młodych dało pieniądze na potrzeby kościoła. „Parafia nie może liczyć na młode rodziny”

0
Tylko 0,1% młodych dało pieniądze na potrzeby kościoła. „Parafia nie może liczyć na młode rodziny”

Sprawozdanie z przeprowadzonej zbiórki 2021 roku, które pojawiło się na stronie parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi może być ważnym ostrzeżeniem dla tych dla których dobro Kościoła leży na sercu. Przy okazji zbiórki przeprowadzonej przez parafię na rzecz spłaty zadłużenia związanego z pracami renowacyjno-remontowymi opublikowana została nie tylko informacja dotycząca wysokości zebranej kwoty, ale również dane procentowe z podziałem na wiek wspierających.

Z tego sprawozdania wyraźnie widać, że zaangażowanie młodszego pokolenia Polaków w życie parafii, we wsparcie na rzecz Kościoła jest praktycznie zerowe. W sprawozdaniu czytamy:
W tym roku ofiary złożyły 294 rodziny. Została zebrana kwota 28 130 złotych. Dla porównania w ubiegłym roku po kolędzie przyjęło księdza 1420 rodzin. Na zadłużenie w ubiegłym roku złożyło się 756 rodzin na kwotę 61 240 zł. To jest 17% parafian. Zresztą przed pandemią właśnie 17% parafian systematycznie uczestniczyło we Mszy świętej w każdą niedzielę. (…) Wpłaty kształtowały się w sposób następujący:
45% wpłacających powyżej 61. roku życia
29% wpłacający w przedziale wieku 51-60 lat
16% wpłacający w przedziale wieku 40-50 lat
9,9% wpłacający w przedziale wieku 30-39 lat
0,1% wpłacający w przedziale wieku 20-29 lat

Proboszcz jednoznacznie podsumowuje te smutne dane: Z tych statystyk wynika, że parafia nie może liczyć na młode rodziny.