Strona główna Dewastacje i profanacje Urwana głowa figury Matki Bożej w kapliczce w Łomnicy

Urwana głowa figury Matki Bożej w kapliczce w Łomnicy

0
Urwana głowa figury Matki Bożej w kapliczce w Łomnicy

Na stronie „Łomnica – Gmina Mysłakowice” prowadzonej na Facebooku pojawił się komunikat o dewastacji kilku kapliczek położonych w okolicznych wsiach:

Jednej nocy dokonano zniszczenia figury Matki Bożej w Ściegnach, a dzisiejszej nocy na terenie Wojanowa sprofanowano Jezusa na krzyżu i figury aniołów stojące obok. I to wszystko stało się w XXI wieku na terenie powiatu jeleniogórskiego. Dobrze byłoby, gdyby osoby, które być może widziały sprawców poinformowały policję. Obserwujmy naszą okolice… DBAJMY O NASZE DZIEDZICTWO.
AKTUALIZACJA: W ŁOMNICY RÓWNIEŻ ZNISZCZONO KAPLICZKĘ!!!!

W sumie dokonano w tej samej okolicy aż pięciu dewastacji kapliczek stojących w Wojanowie, Łomnicy, Ścięgnach, Miłkowie i Głębocku w województwie dolnośląskim. Wsie Łomnica, Mysłakowice i Miłków leżą przy tej samej drodze pomiędzy Wojanowem a Ściegnami. Wszystkie dewastacje miały miejsce na odcinku 12 km jakie dzielą obie miejscowości.

Jak się ostatecznie okazało dewastacji było więcej, bo aż osiem. 27 stycznia na stronie „Łomnica – Gmina Mysłakowice” pojawiła się na ten temat informacja: Wiadomość z ostatniej chwili: Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Kowar w wieku 23 i 27 lat, którzy zniszczyli osiem kapliczek w okolicy. Zatrzymani przyznali się do winy.