Strona główna Dewastacje i profanacje Wulgarny napis ścianie kościoła św. Szczepana w Warszawie. Oświadczenie proboszcza

Wulgarny napis ścianie kościoła św. Szczepana w Warszawie. Oświadczenie proboszcza

0
Wulgarny napis ścianie kościoła św. Szczepana w Warszawie. Oświadczenie proboszcza

W nocy z 9 na 10 października 2020 r. ktoś na murach kościoła pw. św. Szczepana w Warszawie namalował wulgarny napis „J…ć was k…y”.

Na stronie facebookowej parafii zostało zamieszczone oświadczenie księdza proboszcza skierowane do parafian:

Drodzy Parafianie,
Przeżywamy w naszej Parafii piękny czas misji świętych. Spotykamy się codziennie na wspólnej modlitwie, uczestniczeniu w Eucharystii, słuchaniu Słowa Bożego. To także dni w których dziękujemy Panu Bogu za 10 lat istnienia wspólnoty parafialnej. Nasza kaplica stała się miejscem modlitwy, uświęcenia, budowania wspólnoty ludzkiej i duchowej. Z przykrością pragnę poinformować, iż w nocy z piątku na sobotę (9-10 października) fronton naszej kaplicy został zniszczony przez zamieszczenie wulgarnych napisów. Ubolewamy nad faktem, że miejsce święte stało się przedmiotem wandalizmu. Trwamy na modlitwie misyjnej, która obejmuje także sprawców tego niecnego czynu. Ufamy, że dobro które rodzi się w sercach wiernych przeżywających misje jest większe od wszelkiej nieprawości, która ma swoje przejawy w takich aktach. Z modlitwą i dziękczynieniem za Waszą obecność.
Ks. Proboszcz Marek Paska

Z wielkim bólem i smutkiem publikujemy oświadczenie ks.Marka Paski, Proboszcza Parafii św. Szczepana I...

Opublikowany przez Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie Sobota, 10 października 2020