Strona główna Prześladowanie Z siekierą na księdza. Uderzył go w twarz. Parafiance groził, że ją zabije.

Z siekierą na księdza. Uderzył go w twarz. Parafiance groził, że ją zabije.

0
Z siekierą na księdza. Uderzył go w twarz. Parafiance groził, że ją zabije.

Do ataku na księdza doszło w poniedziałek 15 marca. Poszukiwanie sprawcy trwało zaledwie kilka minut.

W miniony poniedziałek policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego niezwłocznie udali się na teren przyległy do kościoła, gdzie agresywny mężczyzna groził księdzu siekierą.

Na miejscu w rozmowie z księdzem funkcjonariusze ustalili, że przed chwilą nieznany mu mężczyzna, trzymając siekierę w ręku, groził drugiemu księdzu pozbawieniem życia i uderzył go w twarz, po czym oddalił się w nieustalonym kierunku. Policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast zaczęli go szukać na terenie miasta. Po upływie zaledwie kilku minut, na jednej z posesji w pobliżu kościoła mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi napastnika. Ponadto przed wejściem do budynku funkcjonariusze zauważyli siekierę i maczetę.  

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę i udali się z nim na teren kościoła, gdzie na miejscu zastali pokrzywdzonego księdza. Ten potwierdził zdarzenie i rozpoznał mężczyznę. Ponadto podczas rozmowy do funkcjonariuszy podeszła kobieta, która oświadczyła, że widziała całą sytuację. Dodała, że gdy zareagowała na zachowanie mężczyzny, ten z siekierą w ręku zaczął grozić jej pozbawieniem życia.  

Okazało się po badaniu na trzeźwość, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło i zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Otwocku