Strona główna Dewastacje i profanacje „Zaraza” na murach Bazyliki w Bydgoszczy. Odpowiedź: „Będziemy się cieszyć, jeśli ktokolwiek z Was przyłączy się do dzielenia się dobrem”

„Zaraza” na murach Bazyliki w Bydgoszczy. Odpowiedź: „Będziemy się cieszyć, jeśli ktokolwiek z Was przyłączy się do dzielenia się dobrem”

0
„Zaraza” na murach Bazyliki w Bydgoszczy. Odpowiedź: „Będziemy się cieszyć, jeśli ktokolwiek z Was przyłączy się do dzielenia się dobrem”

Protesty organizowane przez środowiska LGBT charakteryzują się agresją nie tylko werbalną. Celem ataków w całej Polsce są kościoły. W Bydgoszczy na elewacji Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo pojawił się napis „Zaraza”.

Wspólnota działającej przy Bazylice Młodzieży Misjonarskiej młodzieży, po demonstracjach i ataku na świątynię, wystosowała apel:

Rozumiemy, że ostatnie dni wzbudziły w wielu z nas różne mieszane uczucia i emocje. Częściowo te emocje przelały się z Internetu na nasze ulice i uwidoczniły się na murach różnych kościołów m. in. bydgoskiej bazyliki. Nie chcemy jednak być niczyim wrogiem, wręcz przeciwnie. Dalecy jesteśmy od tworzenia kolejnych podziałów, które do niczego nie prowadzą. Bazylika jest miejscem, w którym na co dzień wielu potrzebujących, samotnych, odrzuconych otrzymuje pomoc i choć na chwilę zapomina o swoich problemach. Ogromnie będziemy się cieszyć, jeśli ktokolwiek z Was przyłączy się do dzielenia się dobrem, aby być solidarnymi z tymi, którzy tej pomocy potrzebują szczególnie, w tym trudnym czasie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 15.45- 17.30 wydawane są przed frontem bazyliki ciepłe posiłki, a w soboty o godzinie 12.00 w Auli Krzyża przygotowywane są kanapki. Jeśli chcesz razem z nami zrobić coś dobrego, to napisz do nas i przyłącz się. Dzielmy się dobrem i miłością, żeby ich w nas nie zabrakło! O 15.00 przed frontem bazyliki będziemy również modlić się w intencji naszej Ojczyzny, za Kościół i nas samych, aby w żadnym z nas nie zabrakło nigdy wrażliwości i troski o drugiego człowieka.

Źródło: Tygodnik Bydgoski
Foto: Wikimedia Commons