Strona główna Dewastacje i profanacje Zdewastował pomnik Jana Pawła II. Usłyszał już zarzuty

Zdewastował pomnik Jana Pawła II. Usłyszał już zarzuty

0
Zdewastował pomnik Jana Pawła II. Usłyszał już zarzuty

Policjanci z Posterunku Policji w Barwicach zatrzymali 22-letniego mieszkańca Powiatu Szczecineckiego, który uszkodził pomnik papieża Jana Pawła II znajdującego się na terenie Parafii pw. św. Stefana w Barwicach.

Barwiccy policjanci powiadomieni o zdarzeniu, które miało miejsce w sobotnią noc (25.05. br) niezwłocznie przystąpili do działania. Zabezpieczony monitoring miejski przez mundurowych pozwolił na ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego czynu. Zatrzymany, to 22-letni mieszkaniec Powiatu Szczecineckiego, który z pomnika Jana Pawła II mieszczącego się na terenie Parafii pw. Św. Stefana w Barwicach oderwał pastorał z krzyżem. Sprawca wykonał z nim kilka zdjęć a następnie uszkodzony wyrzucił w zarośla. Zgłaszający straty wycenił na kwotę ok. 500 zł. Mężczyzna nie był zaskoczony wizytą mundurowych w miejscu zamieszkania, a podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu.

Z uwagi na charakter czynu 22-latek usłyszał zarzut znieważenia pomnika, który powstał dla uczczenia osoby Jana Pawła II czym obraził uczucia religijne innych osób. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Zdjęcie i źródło: Policja