Strona główna Bez kategorii Bąkiewicz: Kościół jest ostatnią tamą, ostatnim miejscem w którym broni się tej upadającej cywilizacji

Bąkiewicz: Kościół jest ostatnią tamą, ostatnim miejscem w którym broni się tej upadającej cywilizacji

0
Bąkiewicz: Kościół jest ostatnią tamą, ostatnim miejscem w którym broni się tej upadającej  cywilizacji

– Ataki na kościoły, na miejsca święte nie słabną. Październik i początek listopada to był taki moment szczytowy, od tamtej pory te ataki cały czas się utrzymują. Nie są tak spektakularne, bo nie ma tak spektakularnych manifestacji i media nie zwracają swoich oczu w tamtą stronę – mówił w telewizji wRealu24 Robert Bąkiewicz.

– Powinniśmy zdać sobie sprawę – my ludzie którzy są wierni cywilizacji łacińskiej, wartościom chrześcijańskim – że Kościół jest ostatnią tamą, ostatnim miejscem w którym broni się tej upadającej niestety cywilizacji. (…) Druga strona jest zasilana ogromnymi środkami finansowymi, ma za sobą ogromne koncerny medialne. (…) Jednym z wątków podnoszonych w tym materiale było, że tych ataków na kościoły praktycznie nie ma. (…) Dwa dni później mamy atak na kościół Zbawiciela w Warszawie.

– Te ataki pokazują niezdolność państwa do obrony Polski i Polaków przed anarchizacją życia społecznego. Te akty, również ataki fizyczne na ludzi wyznających wartości chrześcijańskie, jest dniem powszednim w Warszawie. Koledzy ze Straży Narodowej często jeżdżą zabezpieczając samochody Fundacji Pro – Prawo do życia i każdego dnia kiedy wyjeżdża ta furgonetka na ulice Warszawy dochodzi do fizycznych ataków nie tylko na sam samochód, ale również na kierowcę i obsługę, która jedzie w środku. Do tej pory policja nie jest w stanie tego zwalczyć. (…)

https://www.youtube.com/watch?v=LVyFxDRGeu4

– To przypomina nam czasy przed wybuchem rewolucji październikowej, przed wybuchem wojny domowej w Hiszpanii. Wszędzie tam komuniści, bolszewicy mordowali potem na potęgę swoich przeciwników politycznych. (…) I dzisiaj widać, że jest pewien potencjał, niewystarczający co prawda, jeszcze na szczęście nie taki jak na Zachodzie, dlatego mamy jeszcze trochę czasu, żeby się temu przeciwstawić, żeby z tym podjąć coraz bardziej regularną walkę, która wymaga od nas więcej wysiłku niż ze strony przeciwnika. Dlatego, że nie mamy środków, swoich mediów itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj