Strona główna Prześladowanie 300 milionów chrześcijan doświadcza prześladowań na całym świecie!

300 milionów chrześcijan doświadcza prześladowań na całym świecie!

0
300 milionów chrześcijan doświadcza prześladowań na całym świecie!

W ciągu ostatniego roku wzrosła intensywność prześladowań chrześcijan na świecie. Obecnie około 309 milionów chrześcijan poddanych jest  bardzo wysokim lub ekstremalnie wysokim prześladowaniom w 50 krajach uwzględnionych w Światowym Indeksie Prześladowań – podaje Open Doors.

Co ciekawe wśród trendów najnowszego zestawienia Światowego Indeksu Prześladowań wymienia się Wpływ COVID-19 na prześladowanie chrześcijan. Inne trendy to np. Religijny nacjonalizm rządów i religii większościowych, Zamykanie kościołów, presja ideologiczna i cyfrowy nadzór w Chinach.

O fakcie prześladowania chrześcijan i wspomnianym raporcie przypomniał na Twitterze wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński:
Chrześcijanie codziennie giną za wiarę. Wg raportu @OpenDoors prześladowania dotykają ponad 300 mln ludzi w 1/4 państw świata. To nie jest zapomniana przeszłość, to dzieje się teraz, w 2021 roku. Pamiętajmy o nich, przypominamy całemu światu – nie tylko w Wielki Piątek.

W raporcie podany jest niechlubny ranking państw w których dochodzi do prześladowania chrześcijan.
1 Korea Północna
2 Afganistan
3 Somalia
4 Libia
5 Pakistan
6 Erytrea
7 Jemen
8 Iran
9 Nigeria
10 Indie

W raporcie podane są również konkretne przykłady tych, którzy są prześladowani. Liczby nie mają ani głosu, ani twarzy. Ale to właśnie cierpiący mężczyźni, kobiety i dzieci stoją za liczbami, o których tak naprawdę mowa w Światowym Indeksie Prześladowań. Dlatego właśnie Open Doors przedstawia historie osób, które są prześladowane za wiarę w Jezusa Chrystusa. Reprezentują oni miliony prześladowanych chrześcijan – pada wyjaśnienie autorów raportu.

Źródło i zdjęcie: Open Doors