Strona główna Prześladowanie Ktoś zniszczył figurę Matki Bożej przywiezioną z Dachau przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego

Ktoś zniszczył figurę Matki Bożej przywiezioną z Dachau przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego

0
Ktoś zniszczył figurę Matki Bożej przywiezioną z Dachau przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego

Rozbita figura Matki Bożej, połamane drzewce flag narodowych i wybite szyby w parafialnych witrynach. To efekt nocnego wypadu bandyty/bandytów, którzy dokonali takich zniszczeń i profanacji w Koszalinie na terenie parafii pw. Ducha Świętego.

Informację o tej profanacji pojawiła się w mediach społecznościowych na stronie parafii pw. Ducha Świętego:

Dzisiaj w nocy ktoś zdewastował kapliczkę i figurę Matki Bożej stojącą na naszym placu parafialnym przy kościele. Jest to dla nas bardzo smutne wydarzenie, szczególnie, że figura ma niezwykłą wartość historyczną. Została przywieziona z Dachau przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego.

Prosimy o modlitwę za sprawców tego zdarzenia, którzy oprócz zniszczenia kapliczki, połamali także drzewce flag narodowych zawieszonych przy Szkole Katolickiej i wybili szyby w parafialnych witrynach. O zdarzeniu poinformowaliśmy policję. W najbliższym czasie odbędzie się nabożeństwo ekspiacyjne za tą profanację. Postaramy się możliwie jak najszybciej naprawić wszystkie szkody.

Proboszcz ks. Paweł Wojtalewicz, duszpasterze i pracownicy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie

Dzisiaj w nocy ktoś zdewastował kapliczkę i figurę Matki Bożej stojącą na naszym placu parafialnym przy kościele….

Opublikowany przez Parafia Ducha Świętego w Koszalinie Czwartek, 1 kwietnia 2021

Źródło i zdjęcia: Fb/Parafia Ducha Świętego w Koszalinie