Strona główna Dewastacje i profanacje Chcieli się tylko „pohuśtać na krzyżu”

Chcieli się tylko „pohuśtać na krzyżu”

0
Chcieli się tylko „pohuśtać na krzyżu”

Kożuchowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o wyrwanie drewnianego krzyża. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat chcieli „pohuśtać” się na ramionach zabytkowego reliktu. Za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariat Policji w Kożuchowie zostali powiadomieni, że w miejscowości Stypułów doszło do znieważenia przedmiotu kultu religijnego. Z przekazanej informacji wynikało, że młodzi ludzie mieli przewrócić krzyż, kiedy postanowili „pohuśtać” się na jego ramionach. Sprawcy po wyrwaniu krzyża z podłoża wyrzucili go na Drogę Wojewódzką numer 296.

W powyższej sprawie kryminalni oraz dzielnicowy przeprowadzili szereg czynności, które doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanych. Było to dwóch mieszkańców gminy Kożuchów w wieku 19 i 20 lat – wcześniej niekarani. W trakcie wykonywanych czynności procesowych mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia, potwierdzające ich udział w tym zdarzeniu.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kożuchowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli. Za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło i zdjęcie: Policja