Strona główna Dewastacje i profanacje Długim kijem roztrzaskał figurę Matki Bożej. Wiedział, że jest monitoring, dlatego krył się za drzewem

Długim kijem roztrzaskał figurę Matki Bożej. Wiedział, że jest monitoring, dlatego krył się za drzewem

0
Długim kijem roztrzaskał figurę Matki Bożej. Wiedział, że jest monitoring, dlatego krył się za drzewem

Do tego bulwersującego aktu wandalizmu i profanacji doszło w sobotę, 5 października około godz. 19.00 w Otwocku na ul. WarszawskiejFigura Matki Bożej została poświęcona w Częstochowie. W rozmowie z Tygodnikiem Linia Otwocka fundator figury Maryi, Piotr Paniec, powiedział:
– Przywiozłem ją do Otwocka ponad 1,5 roku temu. Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość. Jednak ilekroć będzie niszczona, ja będą ustawiał w tym miejscu kolejną. To już druga dewastacja sakralnej rzeźby w tym miejscu.

Sprawca znalazł się w zasięgu kamer monitoringu, ale jak widać na nagraniu był na to przygotowany. Dlatego do zniszczenia figury wziął ze sobą długi kij (prawdopodobnie kij malarski), dobrze się zamaskował i ukryła za drzewem, tak, że nie był w pełni widoczny.

Źródło: Tygodnik Linia Otwocka