Strona główna Kościół Ekstremalna Droga Krzyżowa. „Pan Jezus przyszedł na świat nie po to, żeby uzdrawiać. On przyszedł, aby dać świadectwo Prawdzie”

Ekstremalna Droga Krzyżowa. „Pan Jezus przyszedł na świat nie po to, żeby uzdrawiać. On przyszedł, aby dać świadectwo Prawdzie”

0
Ekstremalna Droga Krzyżowa. „Pan Jezus przyszedł na świat nie po to, żeby uzdrawiać. On przyszedł, aby dać świadectwo Prawdzie”

Kilkadziesiąt kilometrów w jeden dzień – tyle musieli przebyć ci wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Sierakowicach.

Organizatorzy przygotowali dwie trasy, dłuższą 43-kilometrową i krótszą 30-kilometrową. Jak podaje portal Express Kaszubski w ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Sierakowicach uczestniczyło ok. 400 osób. W tym roku było z pewnością nie mniej. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sierakowicach. Ludzie nie zawiedli. Szczególne podziękowania dla Pana Premiera Mateusza Morawieckiego…

Opublikowany przez Tomasza Andruszkiewicza Piątek, 26 marca 2021

Sierakowice – Sianowo EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa

Opublikowany przez Pawła Gojtowskiego Piątek, 26 marca 2021

Na stronie facebookowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej kilka fotograficznych relacji od osób, które w innych częściach Polski postanowiły często indywidualnie, w niewielkich grupkach odbyć swoją Ekstremalną Drogę Krzyżową, a także transmisja z Mszy św. podczas której ks. bp Robert Chrząszcz zwrócił się do wszystkich uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:
– Pan Jezus przyszedł na świat nie po to, żeby uzdrawiać, czynić cuda, aby leczyć, aby zajmować się biednymi. On przyszedł, aby dać świadectwo Prawdzie i aby pokazać Swoją Miłość dla nas, a te wszystkie cuda, uzdrowienia wynikały właśnie w tej Miłości. Ale ta Miłość objawiła się w sposób szczególny właśnie na krzyżu, w tym ekstremalnym momencie historii świata, gdy Pan Jezus oddawał Swoje życie za nas, za nasze grzechy. To jest ta Miłość, która zaprowadziła go aż do takiej ofiary – oddania Swojego życia. Myślę, że to jest istotne i ważne, żebyśmy tak patrzyli na krzyż. Ta Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą za chwilę pójdziecie, będzie takim momentem zanurzenia się w tej Miłości Chrystusa. Tej Miłości, która godzi się na cierpienie, godzi się na krzyż, godzi się na tę sytuacje ekstremalną po to, aby pokazać jak kocha.

Dawajcie znać, jak u Was. Oczywiście, bez rozproszeń. Zdjęcia są świeże, z dzisiejszej nocy?

Opublikowany przez EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa Piątek, 26 marca 2021

Dla wielu osób to będzie ważny dzień. Powodzenia. Czasami zróbcie zdjęcie. Dzięki temu będziemy mogli być w różnych…

Opublikowany przez EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa Piątek, 26 marca 2021

Źródło: Express Kaszubski