Ekstremalna Droga Krzyżowa. „Pan Jezus przyszedł na świat nie po to, żeby uzdrawiać. On przyszedł, aby dać świadectwo Prawdzie”

Brak obrazka

Kilkadziesiąt kilometrów w jeden dzień – tyle musieli przebyć ci wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Sierakowicach.

Organizatorzy przygotowali dwie trasy, dłuższą 43-kilometrową i krótszą 30-kilometrową. Jak podaje portal Express Kaszubski w ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Sierakowicach uczestniczyło ok. 400 osób. W tym roku było z pewnością nie mniej. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sierakowicach. Ludzie nie zawiedli. Szczególne podziękowania dla Pana Premiera Mateusza Morawieckiego…

Opublikowany przez Tomasza Andruszkiewicza Piątek, 26 marca 2021

Sierakowice – Sianowo EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa

Opublikowany przez Pawła Gojtowskiego Piątek, 26 marca 2021

Na stronie facebookowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej kilka fotograficznych relacji od osób, które w innych częściach Polski postanowiły często indywidualnie, w niewielkich grupkach odbyć swoją Ekstremalną Drogę Krzyżową, a także transmisja z Mszy św. podczas której ks. bp Robert Chrząszcz zwrócił się do wszystkich uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:
– Pan Jezus przyszedł na świat nie po to, żeby uzdrawiać, czynić cuda, aby leczyć, aby zajmować się biednymi. On przyszedł, aby dać świadectwo Prawdzie i aby pokazać Swoją Miłość dla nas, a te wszystkie cuda, uzdrowienia wynikały właśnie w tej Miłości. Ale ta Miłość objawiła się w sposób szczególny właśnie na krzyżu, w tym ekstremalnym momencie historii świata, gdy Pan Jezus oddawał Swoje życie za nas, za nasze grzechy. To jest ta Miłość, która zaprowadziła go aż do takiej ofiary – oddania Swojego życia. Myślę, że to jest istotne i ważne, żebyśmy tak patrzyli na krzyż. Ta Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą za chwilę pójdziecie, będzie takim momentem zanurzenia się w tej Miłości Chrystusa. Tej Miłości, która godzi się na cierpienie, godzi się na krzyż, godzi się na tę sytuacje ekstremalną po to, aby pokazać jak kocha.

Dawajcie znać, jak u Was. Oczywiście, bez rozproszeń. Zdjęcia są świeże, z dzisiejszej nocy?

Opublikowany przez EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa Piątek, 26 marca 2021

Dla wielu osób to będzie ważny dzień. Powodzenia. Czasami zróbcie zdjęcie. Dzięki temu będziemy mogli być w różnych…

Opublikowany przez EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa Piątek, 26 marca 2021

Źródło: Express Kaszubski

Brak obrazka