Strona główna Prześladowanie Koalicja Obywatelska: To ostatni moment na zamknięcie kościołów!

Koalicja Obywatelska: To ostatni moment na zamknięcie kościołów!

0
Koalicja Obywatelska: To ostatni moment na zamknięcie kościołów!

Poseł Szczerba z Koalicji Obywatelskiej pod pretekstem walki z koronawirusem zaapelował o zamknięcie kościołów na okres Świąt Wielkanocnych.

Na Twitterze poseł Szczerba zamieścił zrzut ekranowy z Mszy św. transmitowanej w TVP i dorzucił do tego komentarz:
Dziś. Msza z kościoła św. Krzyża w Łapach. Transmisja w TVP. Z widocznych 5 osób, tylko 2 mają maseczki. Nieprawidłowe założone. Nie chce być Kasandrą, ale to ostatni moment na zamknięcie kościołów przed Wielkim Tygodniem i sobotnim świeceniem pokarmów. Inaczej czeka nas dramat!

W swojej trosce o zdrowie obywateli ten lewicowy polityk nie jest jednak konsekwentny. Przypomnijmy, że w październiku dla Szczerby nie „czekał nas dramat” epidemiczny, kiedy na ulice wyległy tysiące osób, aby uczestniczyć w manifestacjach organizowanych przez Strajk Kobiet. Szczerba dla łamania obostrzeń przez „strajkujących” wyraził pełne poparcie.

Zachęcał wręcz do łamania obostrzeń i masowego uczestniczenia w spędach Strajku Kobiet.

Wspierający „kobiety”, czyli postulaty zabijania dzieci nienarodzonych, poseł Szczerba zademonstrował też jaki jest prawdziwy jego stosunek do obostrzeń i DDM. Zdjęcie na Twitterze z 8 marca: zero dystansu i nie ma dramatu. 20 dni później ten sam poseł apeluje o zamknięcie kościołów.