Strona główna Dewastacje i profanacje „Esesmańskie” pioruny na świątyni. „Trzeci raz w ciągu roku kalendarzowego”

„Esesmańskie” pioruny na świątyni. „Trzeci raz w ciągu roku kalendarzowego”

0
„Esesmańskie” pioruny na świątyni. „Trzeci raz w ciągu roku kalendarzowego”

W piątek w nocy (18-19 czerwca) doszło kolejny raz do dewastacji kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdyni na Witominie. Na ścianie kościoła pojawiło się kilkanaście ogromnych piorunów – symbolu Strajku Kobiet – które w tym wypadku bardzo już upodobnione są do symbolu SS.

Informację i zdjęcia dewastacji otrzymaliśmy od jednego z sympatyków Straży Narodowej, który skomentował ten akt nienawiści i wandalizmu: Ręce opadają!!! Trzeci raz w ciągu roku kalendarzowego.

Ostatni tego typu przypadek wg naszego informatora miał miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Ten akt wandalizmu potępił również asystent posła Aziewicza z PO i jednocześnie Przewodniczący Młodych Demokratów Gdynia, Wit Maniewski, który na Facebooku napisał nawet, że nie był to trzeci, ale czwarty atak tego typu na świątynię w ciągu ostatnich 8. miesięcy:
Już czwarty raz w przeciągu 8 miesięcy zamalowano świątynię do której uczęszczam. Kościół na Witominie był odnawiany 2 lata temu, kompletnie zmieniono dotychczasowy wygląd, unowocześniono go. Zdecydowana większość pieniędzy pochodziła z darowizn wiernych. Cała ta praca jest niszczona przez nienawiść. W tej parafii nie jest uprawiana polityka, przy ambonie nie poruszą się tematów politycznych, nie dopuszcza się agitacji. Stanowczo potępiam akty wandalizmu. Niszczenie ma pomóc w przekonywaniu ludzi do swoich racji? Efekt będzie całkowicie odwrotny. Jeszcze większe podziały, jeszcze większe napięcie i spory. Tego typu sytuację utwierdzają tylko mit, że opozycja jest rewolucyjną bojówką. Potępiajmy to i narzucajmy standardy.