Strona główna Dewastacje i profanacje Kolejny marsz LGBT w Częstochowie i kolejna profanacja. Jest zawiadomienie do prokuratury

Kolejny marsz LGBT w Częstochowie i kolejna profanacja. Jest zawiadomienie do prokuratury

0
Kolejny marsz LGBT w Częstochowie i kolejna profanacja. Jest zawiadomienie do prokuratury

Kolejny raz ulicami Częstochowy przeszedł tzw. marsz równości, który zgromadził ok. 100-200 osób. I kolejny raz uczestnicy tego wydarzenia dopuścili się profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej umieszczając w aureolach Matki Bożej i Jezusa sześciokolorowy symbol środowisk LGBT.

Środowiska, które wobec siebie domagają się tolerancji, ale w rozumieniu bezwzględnej akceptacji, same nie są tolerancyjne nawet w „tradycyjnym” znaczeniu tego słowa i zachowują się w sposób agresywny i prowokacyjny wobec tych, którzy mają inny światopogląd. Stąd od kilku już lat mamy do czynienia ze strony środowisk LGBT z atakami na to co dla innych jest święte, a szczególną nienawiść aktywiści LGBT kierują wobec Matki Bożej.

Na kolejną profanację co do której doszło 21 sierpnia podczas tzw. marszu równości w Częstochowie zareagował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Rot Niepodległości, Robert Bąkiewicz, który w mediach społecznościowych poinformował, że dzisiaj, w poniedziałek 23 sierpnia, zostanie złożone zawiadomienie do prokuratury w związku z tą profanacją.

Kolejne profanacje wizerunku Matki Boskiej, które miały dzisiaj miejsce w Częstochowie spotkają się z naszą reakcją. W poniedziałek złożymy zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie w przedmiocie obrazy uczuć religijnych. W sprawach najważniejszych nie ustąpimy! – napisał Robert Bąkiewicz i zamieścił skan pisma jakie zostanie skierowane do prokuratury, a także zdjęcie które dokumentuje akt profanacji.