Strona główna Ataki na osoby duchowne Dwóch bandytów napadło na księdza. „Na powitanie otrzymał cios w twarz”

Dwóch bandytów napadło na księdza. „Na powitanie otrzymał cios w twarz”

0
Dwóch bandytów napadło na księdza. „Na powitanie otrzymał cios w twarz”

11 września 2021 r. około godziny 23.20 w parafii św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Dmeninie doszło do napaści na 39-letniego proboszcza tej parafii.

Dwóch mężczyzn najpierw niszczyło infrastrukturę ogrodową wokół plebanii, a następnie zaczęli dobijać się do drzwi. W rozmowie z Dziennikiem Łódzkim komisarz Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku powiedziała, że ksiądz otworzył drzwi, by sprawdzić co się dzieje i na „powitanie” otrzymał cios w twarz. Jeden z napastników uderzył go i uszkodził okulary.

Jak wynika z relacji księdza drzwi otworzył jak odgłosy już ucichły. Sądził, że nikogo już nie ma, że napastnicy już sobie poszli i wyjrzał, aby sprawdzić co się stało. W tym momencie został zaatakowany przez mężczyzn, którzy jedynie przyczaili się za drzwiami. Księdzu udało się zamknąć drzwi.

Rozwścieczeni bandyci uszkodzili jeszcze drzwi plebanii, zrzucili też na ziemię flagę Polski, drzewce połamali, a we flagę wycierali buty, jak zrelacjonował duchowny. Straty jakich dokonali wstępnie wyceniono na 2 tys. zł.

Niestety, ksiądz proboszcz nie zapamiętał jak wyglądali sprawcy. Zarówno on, jak i parafianie sądzą, że nie mógł to być nikt z ich miejscowości ponieważ ksiądz jest powszechnie lubiany i szanowany i żyje w zgodzie z parafianami.

Źródło: Dziennik Łódzki