Strona główna Dewastacje i profanacje „Roztrzaskali figurkę Jezusa o drzwi do jednostki strażackiej”. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

„Roztrzaskali figurkę Jezusa o drzwi do jednostki strażackiej”. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

0
„Roztrzaskali figurkę Jezusa o drzwi do jednostki strażackiej”. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Jak donosi Tygodnik Linia Otwocka dwóch wandali zdewastowało figurkę Jezusa, która od ponad 20 lat stała w przydrożnej kapliczce przed remizą strażacką przy ul. Narutowicza w Otwocku-Jabłonnie. Di tego aktu wandalizmu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, 25-26 lutego około godz. 4.00. Chuligani roztrzaskali figurkę Jezusa o drzwi do jednostki strażackiej. Wszystko nagrała kamera.

W rozmowie z Tygodnikiem Linia Otwocka jeden z mieszkańców, pan 86-letni Edmund Kałowski z Jabłonny powiedział:
– Kapliczka została zbudowana około 80 lat temu, w 1938 r. w miejscu, gdzie stał ogromny drewniany krzyż. Wtedy mieszkańcy wstawili figurkę Matki Boskiej do kapliczki, ale ponad 20 lat temu została zastąpiona figurką Jezusa – tłumaczy , mieszkaniec Jabłonny

Źródło: Tygodnik Linia Otwocka

– Gdyby sprawcy ukradli figurę i ją sprzedali, żeby mieć na chleb, to jeszcze można by to zrozumieć. Ale żeby zbezcześcić kapliczkę i symbol religijny, to już jest szokujące i oburzające. Niezależnie od tego, czy jest się wierzącym czy nie, to nie powinno się niszczyć takich miejsc – podkreślają mieszkańcy Jabłonny, którzy podejrzewają, że sprawcy chuligańskiego aktu mogą mieszkać w okolicy.

– Kapliczka została zbudowana około 80 lat temu, w 1938 r. w miejscu, gdzie stał ogromny drewniany krzyż. Wtedy mieszkańcy wstawili figurkę Matki Boskiej do kapliczki, ale ponad 20 lat temu została zastąpiona figurką Jezusa – tłumaczy 86-letni Edmund Kałowski, mieszkaniec Jabłonny.