Strona główna Dewastacje i profanacje Wkradła się do kościoła przez okno i próbowała spalić konsekrowane hostie

Wkradła się do kościoła przez okno i próbowała spalić konsekrowane hostie

0
Wkradła się do kościoła przez okno i próbowała spalić konsekrowane hostie

W nocy z piątku na sobotę (16-17 marca) dokonano profanacji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie. Tej profanacji dokonała młoda kobieta, która wkradła się do świątyni przez małe okno, włamała się do tabernakulum i wyjęła kilka konsekrowanych hostii. Część z nich rozrzuciła, kilka próbowała… spalić.

Policja interweniowała bardzo szybko dzięki temu, że w kościele był zainstalowany monitoring. Pojawiła się również straż pożarna. Dzięki temu nie doszło do większych zniszczeń. Kobieta została zatrzymana.

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wystosował do wszystkich diecezjan komunikat. W komunikacie czytamy między innymi:

Jako Biskup Legnicki przyjąłem tę wiadomość z wielkim bólem. Pragnę także wyrazić słowa współczucia Księdzu Proboszczowi i całej tamtejszej wspólnocie parafialnej, ponieważ dla nas, wierzących, Eucharystia jest największą świętością. W Niej sam Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany. W Eucharystii dokonuje się ustawicznie działo naszego zbawienia, jest ona szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia. (…)

Za grzech profanacji, poniżenia Bożej miłości, winniśmy Bogu wynagradzać. Zarządzam, zatem, aby sprofanowany kościół św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie został zamknięty. Dopiero w niedzielę 18 marca o godz. 9:00 będzie tam sprawowany obrzęd publicznego przebłagania, po którym zostanie przywrócony kult i będzie można sprawować Eucharystię z udziałem całej Wspólnoty parafialnej. (…)

Dla całej Diecezji zarządzam, aby najbliższa niedziela, V Wielkiego Postu (18 marca), była dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację. Po każdej Mszy świętej, należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje. Ufam, że Bóg, który tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3,16), okaże miłosierdzie nam, a zwłaszcza sprawczyni tego haniebnego czynu. Niech Jezus obecny w Eucharystii będzie uwielbiony.

Źródło: Misyjne.pl