Strona główna Dewastacje i profanacje W biały dzień w środku miasta ściął krzyż. Wszystko sam sfilmował i wrzucił do sieci

W biały dzień w środku miasta ściął krzyż. Wszystko sam sfilmował i wrzucił do sieci

0
W biały dzień w środku miasta ściął krzyż. Wszystko sam sfilmował i wrzucił do sieci

W biały dzień na osiedlu Zastalowskim w Zielonej Górze mężczyzna ściął 4-5 metrowy krzyż, który stał w tym miejscu już kilkadziesiąt lat. Nagranie z tego „wyczynu” trafiło do Internetu.

Nagranie, które obiegło media społecznościowe, może wskazywać na to, że sprawca sam ustawił kamerę do nagrywania, a po skończonym ścięciu krzyża zakończył nagrywanie. Na koniec filmu widać, że kamera zostaje zabrana kilka sekund po tym jak sprawca oddalił się z miejsca w którym dokonał przestępstwa, a na nagraniu widać w tym momencie nawet markę sprzętu – Parkside= którego bandyta użył.

Policja szuka sprawcy. Jak powiedział w rozmowie z Gazetą Lubuską podinspektor Maludy:

– Policjanci wszczęli już postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Musimy dotrzeć do osoby i ustalić, jakie były motywy działania sprawcy. Na tę chwile robimy wszystko, żeby jak najszybciej do niej dotrzeć. Policjanci z Zielonej Góry wykorzystują swoje doświadczenie i profesjonalizm. Chcemy przede wszystkim dotrzeć do jak największej liczby świadków.

Źródło: Gazeta Lubuska