Strona główna Dewastacje i profanacje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poszła na wojnę. Czyli prawdziwa twarz Jerzego Owsiaka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poszła na wojnę. Czyli prawdziwa twarz Jerzego Owsiaka

0
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poszła na wojnę. Czyli prawdziwa twarz Jerzego Owsiaka

Jerzy Owsiak, który poparł Strajk Kobiet, poparł prawo do zabijania chorych dzieci nienarodzonych, wysyła wolontariuszy WOŚP pod kościoły, aby tam zbierali pieniądze. Ten przejaw hipokryzji ze strony Owsiaka szczególnie zwraca uwagę i jest mocno komentowany przy okazji kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak przez lata dosyć ostrożnie i bardzo rzadko zabierał głos w sprawie aborcji. Chociaż uważni obserwatorzy odnotowywali te jego wypowiedzi, czy też wypowiedzi innych członków fundacji, które wyrażały poparcie nie tylko do prawa do zabijania dzieci nienarodzonych, ale również prawo do uśmiercania osób starszych, czyli do eutanazji. Za fasadą dobroczynności stał bardzo konkretny przekaz polityczny i ideologiczny, który był dobrze maskowany, ale skutecznie sączony głównie na festiwalach organizowanych przez Owsiaka.

Dopiero wyjście na ulice wulgarnej lewicy ośmieliło mocniej Jerzego Owsiaka do wyrażenia już w sposób całkowicie otwarty swojego poparcia dla aborcji. Owsiak poszedł nawet dalej, bo wykorzystał do tego nie tylko swój wypracowany przez lata autorytet, ale również popularność fundacji, która do tej pory na sztandarach miała szczytne hasła pomocy najsłabszym, pomocy dzieciom. Teraz na sztandarach tej fundacji pojawiło się prawo do zabijania dzieci nienarodzonych. Jedna ze zbiórek, którą promował sam Owsiak wyrażała właśnie takie poparcie. Owsiak zachęcał do licytowania plakatu, który sam stworzył, a na którym znalazła się symbolika Strajku Kobiet. Nie zabrakło pioruna, wulgarnego „wypie…”, z tym, że napisanego nieco inaczej – „lać . wypierda .” Słowo „lać” w takim kontekście brzmi jednoznacznie i nawiązuje zapewne do hasła „To jest wojna”, którego oczywiście również nie mogło zabraknąć na grafice. W jednym miejscu na plakacie pojawiła się też swoista deklaracja „Jestem kobietą. Jerzy Owsiak”. A nad tymi wszystkimi hasłami góruje hasło „Jesteśmy mocni”. Aukcja tej grafiki były prowadzona na Allegro i przy promocji Allegro.

Wraz z kolejną edycją zbiórki na WOŚP na ulice jak co roku wyszli wolontariusze i pojawiali się tam, gdzie najłatwiej nakłonić ludzi do pomocy chorym dzieciom, czyli pod kościołami. Nie uszło to oczywiście uwadze i komentarzom w mediach społecznościowych. Bardzo symboliczne zdjęcie. Stojący pod kościołem wolontariusze WOŚP posłani do zbierania pieniędzy przez tego, który na swojej grafice zamieścił m.in. hasło „Wypier…”, które namalowali na ścianie kościoła ci, którym Owsiak dał swojej poparcie wraz z całą orkiestrą.

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski skomentował to krótko: Można wspierać wandali niszczących kościoły. Licytować grafiki z “⚡️“ Walczyć z katolikami broniącymi życia niepełnosprawnych dzieci. Ale wysłać ludzi pod kościół w niedzielę, bo tam będzie najwięcej ofiarnych ludzi wzruszonych losem chorych i potrzebujących. Taka prawda.

Telewizja Republika komentując zaangażowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w promocję prawa do zabijania dzieci nienarodzonych zamieściła na Facebooku przerobione logo WOŚP połączone z logiem Strajku Kobiet i opatrzyło to krótkim komentarzem: W tym roku gra niezwykle egzotyczny sojusz Ogólnopolski Strajk Kobiet i WOŚP . Jaki tego będzie efekt?

W tym roku gra niezwykle egzotyczny sojusz Ogólnopolski Strajk Kobiet i WOŚP . Jaki tego będzie efekt? #włączprawdę z #TVRepublika

Opublikowany przez Telewizja Republika Niedziela, 31 stycznia 2021

Pojawiły się również inne grafiki, które nawołują już konkretnie do tego, aby skończyć ze wsparciem dla WOŚP właśnie w związku z tym zaangażowanie Orkiestry w działania proaborcyjne.

Tak otwarte zaangażowanie Jerzego Owsiaka po stronie cywilizcji śmierci nie uszło uwadze również niektórych osób, które od lat wspierały Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Poznański dziennikarz Krzysztof Kaźmierczak napisał na Facebooku: Wspierałem WOŚP niemal od początku, od drugiego finału. Na przestrzeni lat wyróżniano mnie za niestandardowe zaangażowanie (m.in. otrzymałem medal 25-lecia WOŚP). Niejednokrotnie w ostatnich latach broniłem Orkiestry przed hejtowaniem i wyjaśniałem, że osobiste poglądy Jerzego Owsiaka nie powinny być utożsamiane z dziełem charytatywnym jakim jest Orkiestra. Dzisiejsza publiczna deklaracja Owsiaka o graniu WOŚP razem ze Strajkiem Kobiet jest dla mnie jednak przekroczeniem granicy, która wydawała mi się nieprzekraczalna…

Wspieraj Straż Narodową: https://stopprofanacjom.pl/wspieraj-nas/
PRZEKAŻ 1% KRS 0000406677 > Cel szczegółowy: Straż Narodowa

Dziennikarz dostrzegł, że zaangażowanie Jerzego Owsiaka miało charakter polityczny: Łączenie Orkiestry z konfliktem (i to także o podłożu politycznym) jest dla mnie nieakceptowalne. Ale również to zaangażowanie kłóci się z deklarowanym przez WOŚP hasłem „Miłość – przyjaźń – muzyka”. Dziennikarz konkluduje: To nie jest już ta Orkiestra, w której „grałem”…

Zwraca przy tym uwagę na najistotniejszą kwestię: Poza tym wszystkim jest jeszcze dysonans: WOŚP działała dotąd na rzecz zdrowia i życia dzieci, wspierała neonatologię, czyli leczenie noworodków, w tym tych z wadami wrodzonymi stwierdzanymi jeszcze w ciąży.

Wspierałem WOŚP niemal od początku, od drugiego finału. Na przestrzeni lat wyróżniano mnie za niestandardowe…

Opublikowany przez Krzysztofa M. Kaźmierczaka Piątek, 29 stycznia 2021