Strona główna Dewastacje i profanacje Wtargnął do kościoła podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozbił figurę anioła

Wtargnął do kościoła podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozbił figurę anioła

0
Wtargnął do kościoła podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozbił figurę anioła

Do wyjątkowo zuchwałego zachowania doszło 25 sierpnia 2020 r. w kościele pw. Św. Józefa w Przemyślu. O sprawie za pomocą mediów społecznościowych poinformował p. Dariusz Lasek.

W dniu wczorajszym (tj. wtorek), ok. godz. 17.30, w kościele Księży Salezjanów w Przemyślu, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu miał miejsce profanacyjny atak. Do kościoła wtargnął młody mężczyzna i zniszczył zabytkową figurę „Anioła z kropielnicą”. Ten bluźnierczy atak miał miejsce podczas nabożeństwa z udziałem wiernych… Co dzieje się w głowach ludzi, że zdolni są do takich czynów, które wprost uderzają w Katolików i ich wartości. Skąd taki poziom nienawiści, pomieszany z agresją? Jakieś demoniczne opętanie? Kto wznieca nienawiść wśród ludzi do katolików i tego, co katolickie? Jest wielka potrzeba wynagradzania za te wszystkie akty profanacji i bluźnierstw i jest to zadanie dla tych, którzy określają się mianem katolików. „Zaadoptuj nieprzyjaciela Kościoła”, zachęcam do wzięcia udziału w akcji…”Boże przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią…”

Dzięki monitoringowi policji udało się w ciągu 2 godzin zatrzymać sprawcę tego barbarzyńskiego ataku na świątynię.

SZOK!!! W dniu wczorajszym (tj. wtorek), ok. godz. 17.30, w kościele Księży Salezjanów w Przemyślu, podczas Adoracji...

Opublikowany przez Dariusza Laska Środa, 26 sierpnia 2020