Strona główna Bez kategorii Wulgarny napis na kościele w Krajence

Wulgarny napis na kościele w Krajence

0
Wulgarny napis na kościele w Krajence

Napis zmieścił się na dwóch cegłach, ale trudno nie uznać tego aktu za profanację i akt wandalizmu. Kościół św. Józefa w Krajence jest bowiem zabytkiem.

Na dwóch cegłach ściany kościoła ktoś flamastrem, prawdopodobnie 8 grudnia, napisał „J…ć kościół”. Nie uszło to uwadze lokalnego portalu 77400.pl na którym odnotowano to zdarzenie. Zwrócono uwagę, że wcześniej tego typu incydenty nie miały miejsca: Może to zaskakiwać, bo do tej pory na terenie miejscowości nie było działań wymierzonych w wartości chrześcijańskie. 

Powiązano od razu ten akt nienawiści z protestami organizowanymi w całym kraju przez lewicową ekstremę: Aktywność lewicowych radykałów sprowadzała się jedynie do przywdziewania czarnych barw lub zamieszczania symbolu przypominającego runę „S” na profilach Fb. Najbardziej zaangażowani maszerowali w Złotowie, co można zobaczyć na fotografiach, które zamieścił przyjazny temu środowisku portal (m.in. informował też o miejscu zbiórek). Przy okazji warto wspomnieć, że liderką złotowskich „manifestacji” jest pani Katarzyna Józefowska, promowana za rządów PiS przez takie media jak: TVP i Radio Poznań ( w ramach tzw. akcji „stop hejtowi”, której patronują m.in. złotowskie feministki).

Źródło: 77400.pl