Strona główna Dewastacje i profanacje Wulgarne napisy m.in. na elewacji kościoła w Otwocku. Policja zatrzymała sześć osób

Wulgarne napisy m.in. na elewacji kościoła w Otwocku. Policja zatrzymała sześć osób

0
Wulgarne napisy m.in. na elewacji kościoła w Otwocku. Policja zatrzymała sześć osób

Zatrzymane osoby to młodzi ludzie w wieku 18-20 lat. Czyny których się dopuścili są zagrożone karą więzienia do 5 lat. Do zniszczeń jakich dokonali na terenie Otwocka doszło w niedzielę 25 października, w okresie trwania protestów proaborcyjnych.

Sprawców dewastacji udało się namierzyć policji dzięki monitoringowi. Dodatkowe dowody na dokonanie tych aktów chuligańskich policjanci znaleźli na telefonach komórkowych sprawców, którzy robili zdjęcia z miejsc w których dokonywali dewastacji i profanacji.

Oprócz kościoła św. Wincentego à Paulo – na którego elewacji sprawcy namalowali sprayem wulgarne napisy „Je…ć PiS”, „W pi…u”, czy napisy typu „Bóg wam tego nie wybaczy” – również w innych miejscach Otwocka dokonali podobnych aktów wandalizmu. Zdewastowany został pomnik Piłsudskiego, wystawa upamiętniająca Bitwę Warszawską, przystanek autobusowy, przejście podziemne, mur przy wiadukcie kolejowym, elewację jednej z restauracji, billboardy, jak również napisy malowali na chodniku.

Policja już ustaliła m.in. kto wykonał malunki na pomniku Piłsudskiego oraz innych zniszczeń. Nie jest wykluczone, że to nie wszyscy sprawcy i mogą zostać zatrzymane kolejne osoby podejrzane o akty wandalizmu do jakich doszło w październiku na terenie Otwocka.

Zdjęcia: Policja