Strona główna Dewastacje i profanacje Atak na kościół w Legnicy. Napastnik przyszedł z ogromnym kamieniem którym cisnął w świątynię

Atak na kościół w Legnicy. Napastnik przyszedł z ogromnym kamieniem którym cisnął w świątynię

0
Atak na kościół w Legnicy. Napastnik przyszedł z ogromnym kamieniem którym cisnął w świątynię

Atak na kościół w Legnicy. Do zdarzenia doszło 5 grudnia 2020 r. o godz. 8.00 rano. Nieznany sprawca przyszedł pod kościół pw. Matki Bożej Królowej z ogromnym kamieniem.

Atak na kościół został zarejestrowany przez kościelny monitoring. Jak wynika z relacji Radia Plus Legnica, które udostępniło nagranie z monitoringu na kanale YouTube i przeprowadziło rozmowę z proboszczem ks. Bogusławem Drożdżem, zniszczył drzwi oraz gablotę z ogłoszeniową.

Na zamieszonym filmie widać jak napastnik niesie ciężki kamień a następnie rzuca nim w drzwi kościoła i odchodzi wznosząc ręce do grówy jakby w geście triumfu. W tym momencie w drzwiach kościoła staje kościelny, który przyszedł na poranną Mszę św. i wyszedł na zewnątrz, kiedy usłyszał huk. Kiedy kościelny zobaczył napastnika i zorientował się w sytuacji cofnął się i zamknął drzwi do kościoła.
To zirytowała sprawcę, który wrócił, próbował dostać się do kościoła  i ostatecznie zniszczył kamieniem szklaną gablotę wiszącą na ścianie kościoła.

Źródło: Radio Plus Legnica