Strona główna Dewastacje i profanacje Wybijał szyby i witraże w kościele

Wybijał szyby i witraże w kościele

0
Wybijał szyby i witraże w kościele

Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o wybiciu szyb i uszkodzeniu witraża w jednym z kościołów na terenie powiatu zgorzeleckiego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Jak ustalili funkcjonariusze, dwóch mężczyzn przez kilka godzin na terenie przyległym do kościoła spożywało alkohol.

W wyniku pracy operacyjnej i procesowej policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego o zniszczenie kościelnego mienia. Okazał się nim jeden z biesiadników, 26-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna po zakończeniu imprezy bez żadnego powodu zaczął rzucać kamieniami i pustymi butelkami w kościół. Jego 25-letni kompan okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 179 dni więzienia.

Dodatkowo funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez 26-latka zabezpieczyli woreczek z marihuaną. Obaj mężczyźni trafili do zgorzeleckiej komendy. 26-latek usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków i zniszczenia mienia w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, przy czym czyn miał charakter chuligański, dlatego grozi mu do 12 lat więzienia. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Źródło i zdjęcie: Policja