Strona główna Obrona życia Z nożem rzucił się na antyaborcyjny baner. Zatrzymała go Straż Narodowa. Policja… puściła [film]

Z nożem rzucił się na antyaborcyjny baner. Zatrzymała go Straż Narodowa. Policja… puściła [film]

0
Z nożem rzucił się na antyaborcyjny baner. Zatrzymała go Straż Narodowa. Policja… puściła [film]

Trwa zbiórka podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Stop aborcji”. Niestety coraz częściej dochodzi do ataków na miejsca w których są zbierane podpisy.

12 maja na warszawskiej „patelni” doszło do jednego z takich ataków. Mężczyzna z psem na smyczy wyjął nóż i zaczął ciąć baner antyaborcyjny, który wisiał niedaleko od stolika gdzie trwała zbiórka podpisów. Szybko zareagowała Straż Narodowa, która udaremniła dalsze niszczenie mienia. Mężczyzna został powstrzymany, zatrzymany i przekazany w ręce policji. W trakcie zatrzymania zaczął szybko chować nóż do kieszeni.

Nagranie ze zdarzenia pojawiło się na stronie facebookowej Fundacji Pro – Prawo do życia: Mężczyzna z nożem pociął baner antyaborcyjny podczas zbiórki podpisów. Wydarzyło się to w piątek na warszawskiej „patelni”. Sprawcy w ataku przeszkodziła Straż Narodowa, a następnie policja, która go spisała i … puściła wolno.