Strona główna Dewastacje i profanacje Zniszczono figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z roku 1880. „Nie zniszczyli jej nawet hitlerowscy najeźdźcy w czasie II wojny światowej”

Zniszczono figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z roku 1880. „Nie zniszczyli jej nawet hitlerowscy najeźdźcy w czasie II wojny światowej”

0
Zniszczono figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z roku 1880. „Nie zniszczyli jej nawet hitlerowscy najeźdźcy w czasie II wojny światowej”

O tej jakże bulwersującej dewastacji i profanacji poinformował w mediach społecznościowych Członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego Marek Rudnik.

BOCHNIACY STOP DEWASTACJI NASZEJ KOCHANEJ BOCHNI
„ZBYDLENIE ZACHOWAŃ i OBYCZAJÓW…” w Bochni sięgnęło dna… W dniu wczorajszym rękami „bandy degeneratów moralnych” zdewastowana została Zabytkowa Figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Kapliczki w Lasku Uzbornia Religijna Pamiątka Historii Naszej Bochni została wyrwana z cokołu a następnie rozbita o bruk otaczający kapliczkę. Stała nieprzerwanie od około 1880 roku wzniesiona wówczas staraniem Fundacji Marii Maiss „jako wotum dziękczynne za cudowne uratowanie życia dziecka w niebezpieczeństwie”. Odnowiona w 2013 roku staraniem Urzędu Miasta. Nie zniszczyli jej nawet Niemieccy Hitlerowscy najeźdźcy w czasie II Wojny Światowej… Dziękuję Panu Markowi za powiadomienie mnie o tym bulwersującym wydarzeniu. Liczę że Bocheńscy Policjanci „staną na wysokości zadania” i doprowadzą do ustalenia i postawienia przed Sadem odpowiedzialnych za ten bandycki i prymitywny czyn!!!

BOCHNIACY STOP DEWASTACJI NASZEJ KOCHANEJ BOCHNI "ZBYDLENIE ZACHOWAŃ i OBYCZAJÓW…" w Bochni sięgnęło dna… W dniu…

Opublikowany przez Marka Rudnika Poniedziałek, 10 maja 2021

Zdjęcie: Facebook/Marek Rudnik