Strona główna Bez kategorii „Ktoś pozbawił figurę św. siostry Faustyny głowy…”. Dwie dewastacje figur na terenie sanktuarium w Myśliborzu

„Ktoś pozbawił figurę św. siostry Faustyny głowy…”. Dwie dewastacje figur na terenie sanktuarium w Myśliborzu

0
„Ktoś pozbawił figurę św. siostry Faustyny głowy…”. Dwie dewastacje figur na terenie sanktuarium w Myśliborzu

Stowarzyszenie Grupa Nad Myślą poinformowała w mediach społecznościowych o dewastacji do jakiej doszło w nocy z czwartku na piątek (6-7 maja 2021 r.) w Myśliborzu na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Jeden z czytelników poinformował nas, że w nocy z czwartku na piątek na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu ktoś pozbawił figurę św. siostry Faustyny głowy… Należy piętnować każdy przejaw dewastacji w naszym mieście, również te, do których doszło na tle religijnym.

Jednocześnie Grupa Nad Myślą” zaapelowała:
Jeśli widzieliście zajście, lub wiecie, kto dopuścił się tego czynu przekażcie tę informację do Parafii lub prosto na Policję.

‼️ AKT WANDALIZMU NA TERENIE SANKTUARIUM? Jeden z czytelników poinformował nas, że w nocy z czwartku na piątek na…

Opublikowany przez Nad Myślą Sobota, 8 maja 2021

O dewastacji poinformowała również Parafia Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Jak wynika z treści ogłoszenia dewastacji uległy nie jedna ale dwie figury. Uszkodzona została również figura Jezusa Miłosiernego.

Z czwartku na piątek minionego tygodnia w godzinach nocnych nieznana dotychczas osoba lub osoby dokonały dewastacji figur Pana Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny stojących na placu przykościelnym. Niszczenie i uszkadzanie mienia w KPK to jest czyn zabroniony – w zależności od wartości szkody jest to wykroczenie lub przestępstwo. Jest to niewątpliwe czyn, który należy potępić. We wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej 13 maja od godz. 16.00. do nabożeństwa majowego odbędzie się adoracja Naj. Sakramentu w duchu ekspijacji w celu przywrócenia jedności z Bogiem naruszonej grzechem, tego który dopuścił się haniebnego czynu.

Zdjęcie: Facebook/Nad Myślą