Strona główna Dewastacje i profanacje Ambasada Niemiec wspiera profanację kościołów w Polsce? Wygląda na to, że tak!

Ambasada Niemiec wspiera profanację kościołów w Polsce? Wygląda na to, że tak!

0
Ambasada Niemiec wspiera profanację kościołów w Polsce? Wygląda na to, że tak!

18 maja aktywista LGBT z sześciokolorową flagą na której widniał napis Hokomomado biegał półnagi po terenie należącym do kościoła Św. Krzyża w Warszawie. Dzisiaj aktywiści Homokomando spotkali się w Warszawie z przedstawicielem ambasady Niemiec.

Na profilu facebookowym Homokomando ukazała się krótka notatka ze spotkania Homokomando z przedstawicielem ambasady Niemiec.

W dniu dzisiejszym, 26. maja, odbyło się spotkanie przedstawicieli Homokomando z Ministrem ds. Kultury przy Ambasada Niemiec. Spotkanie uważamy za bardzo udane! Pan Minister zadeklarował poparcie dla naszych akcji dotyczących walki o prawa człowieka i w miarę możliwości otoczenie swoim wsparciem środowiska LGBT+ w Polsce. Wkrótce podzielimy się szczegółami, a Panu Ministrowi pozostajemy ogromnie wdzięczni. Na pamiątkowym zdjęciu widzimy Radcę Ministra ds. Kulturalnych Ambasady Niemiec, Pana Robert von Rimscha oraz dwoje przedstawicieli Homokomando: Homogenerała Macieja Liskowackiego oraz Katarzynę Izydorczyk. Sehr geehrter Herr Minister, wir danken Ihnen sehr herzlich für das Treffen!

Jedną z akcji dotyczących walki o prawa człowieka mogliśmy zaobserwować 18 maja w Warszawie kiedy to grupa aktywistów LGBT wtargnęła na teren kościoła Św. Krzyża w Warszawie w celu profanacji. Członek Homokomando na terenie kościelnym uprawiał „sport”. W nagranej rozmowie
– Bardzo dobre schody do treningu wydolnościowego. Trochę w tą, trochę w tamtą. Trzeba ćwiczyć bieganie po schodach bo czasem się przydaje. (…) Skończyliśmy trening i biegamy dalej.

Czy to właśnie tego typu akcję chce wspierać w Polsce ambasada Niemiec?
To może przypomnijmy ambasadzie Niemiec, że ocalała figura Chrystusa dźwigającego krzyż, która stoi przed kościołem Św. Krzyża, którą tak chętnie profanują działacze LGBT, ocalała tylko dlatego, że dzielni niemieccy żołnierze nie dali jej rady dowieźć do huty, gdzie miała zostać przetopiona, i porzucili w rowie. Czy mało Wam było tamtych zbrodni i profanacji? Potrzebujecie kolejnych?

Zdjęcie: Aktywista Homokomando biega półnagi po terenie kościoła. Aktywiści Homokomando i Robert von Rimscha z niemieckiej ambasady.