Strona główna Bez kategorii Dzieci spędzone na wiec polityczny „Tour de Konstytucja”. Jest reakcja kuratorium oświaty.

Dzieci spędzone na wiec polityczny „Tour de Konstytucja”. Jest reakcja kuratorium oświaty.

0
Dzieci spędzone na wiec polityczny „Tour de Konstytucja”. Jest reakcja kuratorium oświaty.

Jak się okazuje o udziale dzieci w wiecu politycznym jaki miał miejsce 8 czerwca w Dobczycach nic nie wiedzieli rodzice tych dzieci. Wychowawcy i nauczyciele zaciągnęły dzieci i młodzież na polityczną manifestację bez zgody rodziców.

Wiec odbywał się oczywiście pod sześciokolorową symboliką, towarzyszyły mu również wypowiedzi mówców o aborcji. Taką „lekcję” „wychowania” otrzymały przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach.

Na sprawę natychmiast zareagował minister edukacji prof. Przemysław Czarnek, który powiedział:
– To jest skandal. Natychmiast zainterweniuję. To obrzydliwy skandal, który będę wyjaśniał. Użyję wszystkich narzędzi, które ma do swojej dyspozycji minister edukacji i nauki. Kurator oświaty natychmiast będzie podejmował czynności w tej sprawie.

Na słowach się nie skończyło. Została przeprowadzona kontrola. W rozmowie z portalem wPolityce.pl, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak powiedziała o wynikach przeprowadzonej kontroli:
– Kontrola wykazała, że nikt z rodziców tych dzieci nie dał pozwolenia na uczestnictwo dzieci w mitingu politycznym. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 1 w Dobczycach wyraziła zgodę, po propozycji jednej z pań nauczycielek, na uczestnictwo dzieci w wydarzeniu „Tour de Konstytucja”. Do tego pomysłu włączyły się wychowawczynie dwóch kolejnych klas ósmych. Dyrektor szkoły tłumaczyła, że uczestnictwo dzieci z klasy piątej wynikało z faktu, że w wydarzeniu chciał brać udział nauczyciel tej klasy. Szokuje beztroska wobec dzieci

Źródło: wPolityce.pl