Strona główna Dewastacje i profanacje Kapuś Wyborczej upomniany: Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym

Kapuś Wyborczej upomniany: Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym

0
Kapuś Wyborczej upomniany: Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym

160 wiernych „zamiast 30” podczas Mszy Świętej. To nie spodobało się donosicielowi, który zgłosił sprawę na policję. Ta przybyła na miejsce upomniała księdza, który odprawiał Mszę i zawiadomili Sanepid.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku nałożył na parafię Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Kątach karę pieniężną. Proboszcz odwołał się od tej decyzji do wyższej instancji, czyli do Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Cała zaś prawa została nagłośniona przez Gazetę Wyborczą, której dziennikarze w tego typu sytuacjach albo sami pojawiają się „przypadkowo” na miejscu lub też odnajdują jakiegoś „oburzonego” reprezentanta lokalnej społeczności. W tym wypadku zastosowano drugi schemat. I tak „jeden z mieszkańców” miał informować Wyborczą:
– Każdej niedzieli we mszach uczestniczą tłumy ludzi bez dystansu społecznego i maseczek, a ksiądz kpi z tych, którzy „boją się wirusa”.

Jak podaje dalej Gazeta Wyborcza podczas czytania ogłoszeń w parafii św. Józefa Oblubieńca w Kątach, sprawa samego zdarzenia została poruszona, chociaż nie wprost, podczas ogłoszeń duszpasterskich:
– Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii.

Te słowa miał skomentować „rozmówca” Gazety Wyborczej:
– To przerażające, jak za troskę o dobro wspólne na kogoś wylewa się taki hejt. To okropna mowa nienawiści.

Już w kolejnym tygodniu na stronie, do wiernych parafia wystosowała apel, nawiązując już do całego zdarzenia:
Ze względu na ostatnie wydarzenia w naszej parafii jesteśmy zmuszeni do ograniczenia wiernych w kościele. Plac wokół kościoła jest duży i wygodny, można też zejść do dolnego kościoła jest tam dobre nagłośnienie i miejsca siedzące. Wszystkie Msze św. i Gorzkie Żale są transmitowane przez YouTube parafii.

Źródło: Wyborcza.pl