Strona główna Deprawacja i demoralizacja Pobili księdza, który chciał ich powstrzymać przed profanacją

Pobili księdza, który chciał ich powstrzymać przed profanacją

0
Pobili księdza, który chciał ich powstrzymać przed profanacją

Rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznani, ks. Maciej Szczepaniak poinformował o całym zdarzeniu w komunikacie, który był rozsyłany do mediów:
W niedzielę 3 listopada miało miejsce pobicie wikariusza parafii w Mosinie, który próbował powstrzymać agresywnych mężczyzn przed profanacją świątyni. Księdzu udzielono pomocy medycznej, sprawą zajęła się też policja, która próbuje ustalić sprawców zdarzenia. To wszystko, co wiemy. Obecnie ksiądz składa dalsze zeznania na komisariacie.

Jak się okazało sprawcami pobicia były bardzo młode osoby w wieku 14 lat. Po wieczornej Mszy św. ok. godz. 21.30 ksiądz zwrócił uwagę trójce niewłaściwie zachowujących się w kościele nastolatków, którzy mieli załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, pić alkohol i palić papierosy w kruchcie kościoła. Ksiądz zaalarmowany przez wiernych postanowił interweniować. Spotkało się to z agresją młodych ludzi. Jeden z nastolatków uderzył księdza. 14-latkowie zostali zatrzymani i przesłuchani.

 Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji powiedział mediom, że zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rodzinnego i to sąd podejmie decyzję o formie ewentualnej kary.