Strona główna Dewastacje i profanacje Policja szuka osoby, która napisała na kościele „Bóg jest gejem”

Policja szuka osoby, która napisała na kościele „Bóg jest gejem”

0
Policja szuka osoby, która napisała na kościele „Bóg jest gejem”


Do tego bluźnierstwa i jednocześnie dewastacji doszło w Działdowie w nocy z 29 na 30 kwietnia. Pomimo podjętych natychmiast działań przez Policję do dzisiaj nie udało się ustalić sprawcy, stąd apel Komendy Powiatowej Policji w Działdowie o pomoc w jego ustaleniu.

To, że działania przez Policję zostały podjęte natychmiast i odbyły się w sposób rutynowy można wywnioskować z wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych przez „Aleksandrę”, która napisała: W Działdowie ktoś napisał na kościele „Bóg jest gejem”. Jednemu chłopakowi przeszukano więc mieszkanie, bo „chodził na Strajki Kobiet”. Ma status podejrzanego, mimo że nawet nie przypomina posturą osoby na nagraniu z monitoringu.

Po dwóch tygodniach od podjęcia działań do tej pory jednak nie udało się ustalić sprawcy. Pojawił się więc na stronie Policji apel o pomoc.

Apel Policji

Działdowska Policja zwraca się o pomoc w ustaleniu sprawcy umieszczenia napisu na Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie.

W nocy z 29 na 30 kwietnia br. nieznany sprawca na Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie (kościół w centrum miasta, rejon rynku miejskiego) dokonał zniszczenia elewacji zewnętrznej poprzez umieszczenie na niej napisu farbą . Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

Apelujemy do osób, które były świadkami tego zdarzenia bądź posiadają wiedzę i informacje na temat ewentualnego sprawcy lub mogące przyczynić się do jego ustalenia o skontaktowanie się z Wydziałem Kryminalnym KPP w Działdowie pod numerem telefonu 47 732 32 30 lub ze stanowiskiem kierowania KPP w Działdowie pod numerem telefonu 47 732 32 00.

Źródło: Policja Działdowo
Zdjęcie: Twitter/Aleksandra